Baldur’s Gate 3 na Xboxach Series X|S z terminem premiery! Wiemy, kiedy pojawi się dokładna data

Baldur's Gate 3 Xbox Series X S

Na ten dzień czekało wielu posiadaczy Xboxów Series X|S. Larian Studios nareszcie podało, kiedy spodziewać się Baldur’s Gate 3 na konsolach „Zielonych”. Dokładną datę poznamy podczas tegorocznego The Game Awards.

Baldur’s Gate 3 na Xboxach Series X|S – termin premiery

Twórcy Baldur’s Gate 3 wielokrotnie zapewniali nas, że gra zadebiutuje na Xboxach jeszcze w tym roku i dotrzymali tego słowa. Właśnie poinformowali bowiem, że ich dzieło pojawi się na tych konsolach w grudniu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Komunikat nie został jednak opatrzony dokładną datą. Tę poznamy podczas tegorocznego The Game Awards, które odbędzie się już 8 grudnia.

Całkiem prawdopodobne, że opóźniona premiera Baldur’s Gate 3 na Xboxach Series X|S zostanie graczom zrekompensowana. A to dlatego, iż istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że konsole „Giganta z Redmond” doczekają się fizycznego wydania tego tytułu.

Przypomnijmy, że gra nie jest jeszcze na nich dostępna z powodu problemów ze split-screenem. Funkcji tej miał być pozbawiony Xbox Series S, ale finalnie jednak do tego nie dojdzie.

Zobacz też: Ranking telewizorów 75 cali

Na koniec dodajmy, że Baldur’s Gate 3 pojawił się na rynku w sierpniu na PC-tach. Natomiast miesiąc później produkcję wydano na PS5.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2461 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.