Polski dubbing w Baldur’s Gate 3 dzięki AI! Gracz pokazał, jak mogłyby brzmieć polskie głosy

Baldur's Gate 3

Jak doskonale wiemy, Baldur’s Gate 3, w przeciwieństwie do poprzednich odsłon, nie otrzymał polskiego dubbingu. Spotkało się ze sporym rozczarowaniem u wielu rodzimych graczy, choć gra sama w sobie zbiera bardzo pozytywne opinie. Dla tych, którzy jednak chcieliby choć przez chwilę usłyszeć, jak brzmiałby Baldur’s Gate 3 po polsku, mamy małą niespodziankę.

Jak mógłby brzmieć polski dubbing w Baldur’s Gate 3? Sztuczna inteligencja w akcji

Baldur’s Gate 3 z polskim dubbingiem, film użytkownika Anon Piotr

Anon Piotr, użytkownik YouTube, zaprezentował krótką próbkę tego, jak mógłby wyglądać polski dubbing w Baldur’s Gate 3. Do stworzenia filmu wykorzystał wspierany przez sztuczną inteligencję zaawansowany syntezator firmy ElevenLabs, oferujący między innymi generowanie głosów. Dzięki temu zachował oryginalne brzmienie postaci i narratorki.

Wydawałoby się, że przygotowanie tego materiału wymagało włożenia sporo wysiłku autora, jednak jak sam przyznał w jednym z komentarzy pod filmem, zajęło mu to raptem 2 godziny. Głosy postaci brzmią całkiem nieźle, acz z pewnością lepszy efekt można by było uzyskać z profesjonalnymi aktorami – niestety, na oficjalny polski dubbing w Baldur’s Gate 3, z uwagi na jego potencjalnie wysokie koszty, raczej nie mamy co liczyć.

Zobacz także: Laptop gamingowy do 4500 zł

Kup Baldur’s Gate 3

Na koniec przypomnijmy, że Baldur’s Gate 3 zadebiutowało 3 sierpnia 2023 na PC. Od wczoraj gra Larian Studios dostępna jest także na PlayStation 5. Jeśli chodzi o debiut na Xboxach, poczekamy na niego do końca roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.