Baldur’s Gate 3 już na Xboxach! Uznany tytuł wreszcie zadebiutował na konsolach Microsoftu

baldurs gate 3 xbox series x s

Baldur’s Gate 3 to jedna z największych i najważniejszych premier tego roku. Produkcja otrzymała dzisiejszej nocy statuetkę Gry Roku, jednak do tej pory była dostępna wyłącznie na PC i PlayStation 5. Na szczęście posiadacze Xboxa nie będą musieli dłużej czekać – Baldur’s Gate 3 właśnie wylądował na konsolach Microsoftu!

Baldur’s Gate 3 zadebiutował na Xboxach Series X|S

W trakcie wczorajszego The Game Awards Larian Studios zgarnęło kilka nagród. Baldur’s Gate 3 został wyróżniony między innymi w kategorii Gry Roku, Player’s Voice czy Best RPG. Statuetkę otrzymał także aktor udzielający swojego głosu Astarionowi, Neil Newborn.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

To jednak nie koniec dobrych wieści związanych z nagrodzonym tytułem. Jak poinformowali na swoim profilu na platformie X twórcy gry, Baldur’s Gate 3 trafił właśnie na Xboxy Series X|S. W Xbox Store zakupimy pozycję w cenie 322,49 zł. Co istotne – posiadacze mniejszej konsoli Microsoftu nie skorzystają z opcji kooperacji na podzielonym ekranie, choć istnieje szansa na to, że w przyszłości się to zmieni.

Zobacz też: Smartfon do 4000 zł

Na zakończenie warto przypomnieć, że w pierwszym kwartale 2024 do sprzedaży trafią pudełkowe wydania Baldur’s Gate 3 w wersji Deluxe. W skład zestawu wejdzie między innymi płyta z grą, opakowanie stylizowane na księgę czy płyty ze ścieżką dźwiękową.

Źródło: Twitter, Xbox Store

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.