Baldur’s Gate 3 za kilka tygodni trafi na Xboxy Series X|S? W sieci pojawiła się dokładna data premiery

Baldurs Gate 3 Xbox Series X S

Baldur’s Gate 3 to jeden z najlepszych tegorocznych tytułów, jednak nie wszyscy fani mogli rozpocząć grę w tym samym momencie. Mimo że Larian Studios oficjalnie potwierdziło rozpoczęcie testowania wersji przeznaczonej na Xbox Series X|S, to wciąż nie podano choćby przybliżonej daty debiutu. Według najnowszych doniesień posiadacze konsol Microsoftu przystąpią do kompletowania własnej drużyny już za kilka tygodni.

Baldur’s Gate 3 może niebawem zadebiutować na konsolach Microsoftu. Padła konkretna data

Baldur’s Gate 3 – zwiastun premierowy

Warto przypomnieć, iż bezpośrednią przyczyną opóźnionej premiery Baldur’s Gate 3 na konsolach Xbox są problemy z poprawną obsługą rozgrywki na podzielonym ekranu przez Xboxa Series S. Początkowo Microsoft nie zgadzał się na wydanie wybrakowanej wersji gry na tańszą konsolę, jednak ostatecznie stanowisko zostało złagodzone, a splitscreen ma zostać dodany w późniejszej aktualizacji.

Według ustaleń portalu Exputer Baldur’s Gate 3 na konsolach Xbox Series X|S zadebiutuje już 6 grudnia. Wspomniana data została potwierdzona przez kilku niezależnych informatorów, o ile w trakcie testów nie zostaną wykryte poważne błędy, skłaniające Larian Studios do przesunięcia premiery na dalszą część grudnia lub początek 2024 roku.

Przeczytaj także: Ranking telewizorów 75 cali

Do momentu oficjalnego potwierdzenia daty premiery warto z dystansem podchodzić do wszelkich plotek, jednak wybór pierwszej połowy grudnia wydaje się sensowny. Baldur’s Gate 3 mógłby wówczas trafić pod choinkę niejednego gracza.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.