Battlefield 2042 doczeka się wielu zmian. EA DICE porzuca Hazard Zone

Battlefield 2042

Battlefield 2042 nie grzeszył jakością w okolicach debiutu, przez co deweloperzy byli zmuszeni zająć się eliminacją błędów. Spowodowało to opóźnienia w zaoferowaniu odbiorcom nowej zawartości — widać to po dacie premiery pierwszego sezonu rozgrywek, która jest zapowiedziany na czerwiec 2022 roku. A skoro o sezonie 1 mowa, to wiemy, co w najbliższym czasie studio szykuje dla graczy BF-a 2042.

REKLAMA

Battlefield 2042 z wieloma nowościami w sezonie 1

Battlefield 2042 Roadmap
Battlefield 2042 – roadmap

Electronic Arts opublikowało na swojej stronie aktualizację dotyczącą popremierowego rozwoju Battlefield 2042. Wynika z niej, jak i zamieszczonego wyżej obrazka, że w nadchodzących miesiącach deweloperzy zajmą się ulepszeniem animacji oraz modernizacją istniejących już map – na pierwszy ogień pójdzie Kalejdoskop oraz Odnowa, w których – według zapewnień – ma być więcej osłon i sektorów, które pozwolą na szybsze i przyjemniejsze oskrzydlanie sił wroga. Zmiany te mają zapewnić większą różnorodność w rozgrywce.

Twórcy podali także wstępną listę zawartości, która zostanie wdrożona do Battlefield 2042 wraz z premierą nowego sezonu EA DICE. Mowa tutaj m.in. o nowej mapie, specjaliście, wyposażeniu (gadżety i bronie), przepustce sezonowej czy także większej ilości cotygodniowych misji, za których wykonanie jesteśmy wynagradzani.

Od połowy maja tryb Przełamanie w Battlefield 2042 skupia się na nie 128 graczach, a 64 graczach. Strzelanka jest dzięki takiemu rozwiązaniu bardziej angażująca na niektórych mapach z mniejszą liczbą sektorów (jak Klepsydra czy Rozłam), ponieważ odbiorcy nie są zmuszeni tak często biegać po całej planszy w poszukiwaniu wrogów. Jednakże drugi moduł, którym był promowany Battlefield 2042 – Hazard Zone – nie będzie już rozwijany. W dalszym ciągu będzie on dostępny w BF2042, ale nie doczeka on się w przyszłości żadnych aktualizacji. Poinformował o tym Lars Gustavsson, dyrektor kreatywny owej produkcji.

Sprawdź także: Data premiery Call of Duty: Modern Warfare 2

Czy Battlefield 2042 trafi w przyszłości do Xbox Game Pass? To na pewno, choć mimo że przy strzelance EA w sklepie Microsoftu niedawno pojawiła się ikona XGP, to na razie dokładna data dodania gry do abonamentu nie jest znana.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!