Sklep Microsoftu sugeruje, że Battlefield 2042 lada chwila trafi do Xbox Game Pass

Battlefield 2042

Wczoraj w Xbox Store pojawiła się poszlaka sugerująca, że niedługo do Xbox Game Pass trafi FIFA 22. Co prawda gra EA jeszcze nie zawitała w subskrypcji, ale wygląda na to, że mimo wszystko pojawi się w niej w ciągu kilku najbliższych dni. Na tym jednak nie koniec, bo wszystkie znaki na niebie wskazują, że w usłudze Amerykanów wkrótce zadebiutuje też Battlefield 2042. Tak podobna sytuacja w przypadku dwóch gier EA, od których premiery minęło już całkiem sporo czasu? To raczej nie przypadek.

Battlefield 2042 w Xbox Game Pass może być kwestią kilku dni

Xbox Game Pass Battlefield 2042 plakietka
Plakietka Game Passa przy Battlefield 2042 w Xbox Store

W Xbox Store przy Battlefieldzie 2042 na Xbox One i Xbox Series X|S pojawiła się plakietka Game Passa, która widnieje jedynie przy grach, które znajdują się w subskrypcji. Najnowszego BF-a jeszcze w abonamencie nie ma, ale przedwcześnie dodana wzmianka mocno sugeruje, że gra już niedługo pojawi się w bibliotece. Podobna sytuacja miała miejsce z Mass Effect: Edycja Legendarna i Resident Evil Village. W przypadku pierwszej gry przeciek się sprawdził, a drugiej niestety nie.

Przeczytaj też: Darmowe gry na PC

Od premiery Battlefielda 2042 minęło już ponad pół roku, dlatego to realistyczny moment, aby gra pojawiła się w EA Play, a więc też Xbox Game Pass Ultimate i PC Game Pass. Tym bardziej że — delikatnie mówiąc — opinie o najnowszej strzelance DICE są wręcz fatalne i jej sprzedaż raczej nie zachwyca. W każdym razie na ten moment niczego nie można brać za pewnik. Pozostaje nam jedynie trzymać kciuki, że plakietka w Xbox Store nie jest wynikiem błędu, a zwyczajnie została dodana nieco za wcześnie. Battlefield 2042, mimo opinii, byłby całkiem miłym uzupełnieniem oferty Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!