Premiera Battlefield 2042 w Xbox Game Pass była „wielką chwilą”. DICE chwali usługę Microsoftu

Xbox Game Pass Battlefield 2042

Na ostatnim spotkaniu z kwartalnym szef Electronic Arts ponownie wspomniał o nowej odsłonie serii Battlefield. Tymczasem w sieci pojawił się interesujący wywiad z jednym z deweloperów ze studia DICE. Ryan McArthur – starszy producent gry – przyznał bowiem, że premiera Battlefield 2042 w Xbox Game Pass była „wielką chwilą” dla całego zespołu.

Premiera Battlefield 2042 w Xbox Game Pass stanowiła ważny moment dla deweloperów ze studia DICE

Battlefield 2042 – zwiastun 5. sezonu

McArthur w rozmowie z serwisem GamesRadar dodał również, że moment, w którym Battlefield 2042 trafił do biblioteki Xbox Game Pass to ważna data dla studia DICE. Starszy producent gry podkreślił także, że osobiście bardzo wierzy w tego typu usługi. Nie jest to jednak jedyna interesująca wypowiedź ze strony wspomnianego dewelopera.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przedstawiciel DICE przyznał bowiem, że deweloperom bardzo zależało na dopracowaniu Battlefielda 2042 przed jego premierą w Xbox Games Pass. Zespół zdawał sobie bowiem sprawę, że produkcję sprawdzi wówczas sporo nowych graczy. Dlatego też produkcja miała prezentować poziom, który twórcy chcieli osiągnąć od samego początku.

McArthur podkreślił także, że baza graczy Battlefield 2042 rosła z każdym sezonem, a odpowiedzialny za wspomnianą odsłonę serii zespół został wzmocniony. Wymienione przez dewelopera elementy miały pozytywnie wpłynąć na morale twórców. Starszy producent gry przyznał również, że jest niezwykle dumny z drogi, którą przebył ostatni Battlefield.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Tomb Raider

Na koniec warto przypomnieć, że Battlefield 2042 dostępny jest na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Jakiś czas temu były inżynier DICE przyznał, że gra nie miała szans na „bycie świetną” w dniu premiery.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.