Halo 2009, uciekła Wam gra? Poznajcie Beneath – „next-genowy” horror wyglądający jak tytuł z Xboxa 360

Beneath

Nie da się ukryć, że ostatnie tytuły, jakie otrzymujemy, zachwycają swoją grafiką oraz wydajnością, prezentując moc, jaką oferują nam Xboxy Series X|S, PlayStation 5, czy komputery osobiste. Dead Island 2, Horizon Forbidden West: Burning Shores, czy zapowiedziany fotorealistyczny Unrecord, wzbudzają olbrzymie zainteresowanie i zachwyt. Ostatnio jednak IGN opublikowało gameplay z Beneath, produkcji określającej się jako „next-genowy horror FPS”. Wszystko się zgadza, o ile „next-gen” to PlayStation 3 lub Xbox 360.

„Next-genowy” Beneath na gameplayu

Gameplay z gry Beneath

Beneath to – zgodnie z opisem na Steamie – „przerażająca przygodówka typu action-horror, której akcja rozgrywa się w tajemniczych głębinach oceanu”, a jej produkcją zajmuje się studio Camel 101. Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy tytuł tego zespołu, a najpopularniejsza ich gra — Those Who Remain — zebrała całkiem pozytywne recenzje. Teraz jednak Camel 101 wraz z IGN zdecydowali się opublikować fragment rozgrywki z Beneath i nie da się ukryć, że gameplay nie wywarł na graczach pozytywnego wrażenia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Podczas oglądania gameplaya z Beneath, można zauważyć, że ani grafika, ani płynność nie są tutaj na szczególnie wysokim poziomie. Choć sama fabuła może zapowiadać się ciekawie, to animacja czy liczba FPS sprawia, że gra wygląda po prostu przestarzale. Komentujący nie przeszli obok tego obojętnie. Wśród opinii możemy przeczytać:

„Miejmy nadzieję, że to jedyne 6 minut, jakie kiedykolwiek zobaczymy z tej gry”.

london is Forever blue

„Ta next-genowa gra na Xboxa 360 napawa mnie ekscytacją, jakie gry ukażą się w przyszłości”.

Garrett

„Era PS1 na Unreal Engine.”

Mejri Kais

„Ta grafika wywarłaby na mnie wrażenie w 2008 roku”.

Dylen

Zobacz też: Najlepsze karty graficzne

Warto jednak dodać, że, jak zauważają sami deweloperzy, jest to bardzo wczesna faza produkcji i gameplay nie pokazuje ostatecznego wyglądu rozgrywki. Beneath ma ukazać się na PlayStation 5, Xboxach Series X|S oraz PC. Na Steamie można już dodać tytuł do listy życzeń.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.