BlizzCon 2024 został odwołany! Blizzard chce skupić się na innych targach i pokazach

Blizzard BlizzCon

W ostatnich latach BlizzCon nie miał dobrej passy. Po anulowaniu dwóch edycji w 2020 i 2022 roku (co było związane z pandemią COVID-19 oraz skandalem dotyczącym nadużyć seksualnych w Activision Blizzard) wydarzenie powróciło jesienią ubiegłego roku w standardowej formule, jednak nie wywarło na graczach najlepszego wrażenia. Szansa na rehabilitację nie nadejdzie prędko, ponieważ Amerykanie poinformowali o odwołaniu BlizzCon 2024.

BlizzCon 2024 odwołany. Activision Blizzard nie wyklucza powrotu wydarzenia w przyszłości

W czwartkowy wieczór na stronie Blizzard Entertainment pojawił się specjalny komunikat informujący o oficjalnym odwołaniu tegorocznej edycji BlizzCon. Choć studio nie podało przyczyn swojej decyzji, to społeczność skupiona wokół Diablo, Warcrafta czy Overwatcha nie zostanie zostawiona na lodzie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W ciągu najbliższych miesięcy przekażemy więcej szczegółów na temat zbliżających się premier, w tym World of Warcraft: The War Within oraz pierwszego rozszerzenia Diablo IV – Naczynia Nienawiści. Chcemy odpowiednio uczcić te debiuty i dać społecznościom nowe, wyjątkowe okazje do spotkań.

Blizzard Entertainment

Amerykanie zamierzają skupić się na innych branżowych imprezach, takich jak Gamescom. Niewykluczona jest również obecność Blizzarda podczas nadchodzącego pokazu Xbox Games Showcase, który odbędzie się 9 czerwca 2024 roku.

W planach są również huczne obchody 30-lecia serii Warcraft. Oprócz wirtualnych eventów w grach, w ciągu najbliższych miesięcy zorganizowane zostaną „liczne wydarzenia publiczne dla fanów z całego świata”.

Źródło: Blizzard News

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.