Blizzard planuje nową grę? Studio szuka pracowników do niezapowiedzianego jeszcze projektu

Blizzard Gry

Wielu graczy spodziewało się, że po przejęciu przez Microsoft firmy Activision Blizzard amerykański gigant od razu przystąpi do działania i w niedługim czasie ogłosi kilka nowych projektów. Tak się jednak nie stało, a w międzyczasie doszło nawet do zwolnień. Wiele wskazuje jednak na to, że Blizzard unormował już swoją wewnętrzną sytuację, gdyż opublikowano właśnie kilka ofert pracy do nieogłoszonego jeszcze projektu.

Blizzard poszukuje pracowników do nieogłoszonego projektu

Activision Blizzard dołącza do Microsoftu

Odkąd w październiku zeszłego Microsoft oficjalnie potwierdził przejęcie Activision Blizzard za kwotę 69 miliardów dolarów, w studiu zaszło sporo zmian, jednak nie takich, których oczekiwaliby fani. Na początku 2024 roku ogłoszono, że z pracą pożegna się wielu deweloperów a projekt o nazwie kodowej Odyssey, który miał być grą survivalową i podobno był rozwijany od 6 lat, został anulowany.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Taki początek współpracy między firmami zdecydowanie nie mógł napawać optymizmem. Wydaje się jednak, że były to tylko początkowe komplikacje lub zmiana strategii rozwoju, gdyż na oficjalnej stronie Blizzarda dla osób chcących zatrudnić się w studiu pojawiło się kilka ofert pracy do niegłoszonego jeszcze projektu. Wolne stanowiska obejmują sześć posad, w tym m.in. dyrektora kreatywnego czy dyrektora ds. narracji.

Z opisów ofert trudno wywnioskować jakiego rodzaju produkcję może szykować dla graczy Blizzard. Prawie pewne jest, że mowa tu o projekcie na bardzo wczesnym etapie rozwoju. By dowiedzieć się więcej informacji o tym projekcie, trzeba będzie poczekać na kolejne wieści ze strony amerykańskiej firmy. Być może rąbek tajemnicy zostanie uchylony na tegorocznym Blizzconie.

Źródło: VGC

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.