Call of Duty ma stać się lepsze dzięki Microsoft. Prezes Activision uważa, że umowa jest dobra dla branży

call of duty modern warfare 2

Na początku tygodnia twórcy Call of Duty Modern Warfare 3 opublikowali nowy zwiastun skupiający się na trybie multiplayer. Gra zadebiutuje już w przyszłym miesiącu, a niebawem odbędą się także ekskluzywne testy. Jak uważa prezes Activision, seria Call of Duty może wiele zyskać dzięki fuzji firmy z Microsoftem, która już niebawem powinna zostać sfinalizowana.

Według prezesa Activision seria Call of Duty ma stać się lepsza. To dzięki fuzji firmy z Microsoft

Finalizacja przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft coraz bliżej. W temacie tym postanowił natomiast wypowiedzieć się Rob Kostich, prezes Activision. Jak wspomina w wywiadzie dla GamesBeat, fuzja firm sprawi, że między innymi gry z serii Call of Duty będą lepsze. W tym pomóc mają narzędzia oraz technologie Microsoftu.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, ta umowa jest dobra dla branży i zapewni więcej gier większej liczbie graczy. Jeśli chodzi o dostęp do zasobów, możliwość wykorzystania technologii i zestawu narzędzi firmy Microsoft przyniosłaby korzyść naszym zespołom, umożliwiając tworzenie jeszcze lepszych i bardziej wciągających doświadczeń dla naszych graczy. Ostatecznie chodzi o urzeczywistnienie kreatywnych wizji naszego zespołu programistów w tym niezwykle konkurencyjnym środowisku. Perspektywa dołączenia do Microsoftu to niezwykła szansa dla naszego zespołu i graczy, a my z niecierpliwością czekamy na jej rezultaty już wkrótce.

Rob Kostich

Kostich przyznaje również, że Activision wyciągnęło wnioski z przeszłości. Studio dostrzega, że serie Modern Warfare i Black Ops są bardzo popularne i zwraca na uwagę na to, co najlepiej rezonuje ze społecznością.

Mamy ogromną grupę fokusową na całym świecie, która każdego dnia mówi nam, co myśli o franczyzie, na którą zwracamy szczególną uwagę. Słuchaj, nauczyliśmy się. […] Z biegiem czasu zaczynasz dostrzegać najlepszy punkt i to, co naprawdę rezonuje ze społecznością. Widzisz, takie rzeczy jak franczyzy Modern Warfare i Black Ops są naprawdę popularne.  Rob Kostich

Zobacz też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Na koniec przypomnijmy, że Call of Duty Modern Warfare 3 zadebiutuje 11 listopada 2023 roku. Produkcja będzie dostępna na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S. Jeśli zaś chodzi o fuzję Activision i Microsoft, ta powinna zostać sfinalizowana już niebawem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.