Call of Duty: Modern Warfare 2 na pierwszym zwiastunie! Activision mówi o kampanii, silniku i multiplayerze

Call of Duty Modern Warfare 2 Kapitan Price

Dzisiaj rano wyciekł fragment zwiastuna Call of Duty: Modern Warfare 2. Zgodnie z zapowiedzią, teraz do sieci wrzucono pełny trailer. Ponadto Activision powiedziało co nieco o „ujednoliconym silniku” oraz podzieliło się pierwszymi szczegółami dot. kampanii fabularnej i multiplayera w tegorocznym Call of Duty.

Call of Duty: Modern Warfare 2 — zwiastun i szczegóły kampanii oraz trybu multiplayer

Pierwszy zwiastun Call of Duty: Modern Warfare 2

Zwiastun MW2 (2022) można obejrzeć powyżej. Jest to pierwszy trailer nadchodzącej gry Infinity Ward i jak przewidywano, skupia się on na kampanii fabularnej. W blisko 2-minutowym wideo możemy zobaczyć znajome twarze takie jak Price, Soap czy Ghost, ale też nowe dla uniwersum postacie. Tak jak w przypadku zwiastuna Modern Warfare z 2019 roku, w tle przygrywa kawałek Metalliki. Innymi słowy, całość wygląda i brzmi niezwykle klimatycznie.

Activision informuje, że Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022) będzie największą grą w historii marki pod wieloma względami. Kampania fabularna opowie o członkach grupy uderzeniowej Task Force 141, która będzie musiała się zmierzyć z bardzo poważnym zagrożeniem. Podczas zabawy odwiedzimy Europę, Amerykę Północną, Amerykę Południową oraz Azję. Misje mają być bardzo rożnorodne — niektóre skupią się na walce podwodnej, kolejne na akcjach z powietrza, a jeszcze inne rozegramy po cichu, pozostając w ukryciu.

Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022)
Call of Duty: Modern Warfare 2

Mimo że tytuł w głównej mierze opracowuje Infinity Ward, to przy pracach tak naprawdę pomagają niemal wszystkie studia z portfolio amerykańskiego wydawcy. Silnik w tegorocznym Modern Warfare 2 nie został zbudowany od zera — gra będzie działać na „ujednoliconym silniku” Modern Warfare z 2019 roku

Przeczytaj też: Jaki TV do PlayStation 5 kupić?

Co ciekawe, w Call of Duty: Modern Warfare 2 powróci tryb Spec Ops. Jeżeli natomiast chodzi o multiplayer, to Activison zapowiada go jak coś wielkiego. Mamy dostać masę ciekawych map, wiele trybów, Operatorów z całego świata oraz różne usprawnienia modelu rozgrywki. Ponadto od dnia premiery w trybie wieloosobowym będzie działał Ricochet Anti-Cheat, czyli system mający za zadanie przeciwdziałać oszustom podczas internetowych rozgrywek.

Na konsolach gra będzie dostępna w trzech edycjach: Standardowej, Międzygeneracyjnej (349 zł) oraz Vault Edition (459 zł). Ostatnie wydanie prócz podstawowej wersji gry na starą i nową generację zawiera też następujące benefity:

  1. Wczesny dostęp do otwartej bety
  2. Klasyczny Pakiet Ghosta w MW/WZ
  3. Czerwony Pakiet Operatorów z Grupy 141
  4. Zbrojownia FJX
  5. Karnet Bojowy (1 Sezon)
  6. Pominięcie 50 Poziomów

Call of Duty: Modern Warfare 2 zadebiutuje 28 października 2022 roku. Gra trafi na PC (Battle.net, Steam) oraz konsole Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5. Pod koniec warto wspomnieć, że potwierdzono powstawanie Warzone 2 — projekt rozwija Infinity Ward wraz z Raven Software. Kolejna odsłona darmowego battle royale’a będzie wykorzystywać tę samą technologię (silnik), co MW2022 i pojawi się na tych samych platformach.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z