Jak zmieniła się grafika w Call of Duty po 14 latach? Zobaczcie porównanie map Afghan i Derail

Call of Duty Modern Warfare 3 Afghan

Mimo że debiutująca wczoraj najnowsza odsłona Call of Duty nie powtórzyła sukcesu oryginalnej trylogii Modern Warfare, to część aspektów została zrealizowana z należytą dbałością. Docenić należy przede wszystkim graficzne odświeżenie popularnych map, które nie straciły unikalnego klimatu, a jednocześnie ciszą oko podczas rozgrywki.

Nowe oblicze map Afghan i Derail w Call of Duty: Modern Warfare 3

Call of Duty: Modern Warfare 3 – graficzne zmiany na mapie Afghan

Czternaście lat w branży gier to prawdziwa przepaść pod względem graficznym. Oglądając porównanie odświeżonych map z ich pierwowzorami, możemy zauważyć, jak dużą rolę odgrywa wysokiej jakości oświetlenie. Niemal każdy obiekt na skąpanej w słońcu mapie Afghan rzuca własny cień, co podnosi poziom realizmu oraz ułatwia orientację w terenie. Na pochwałę zasługuje także skala dbałości o detale oraz zwiększona liczba elementów otoczenia.

Podobnej metamorfozie uległa mapa Derail. Wysokiej jakości modele czy tekstury zostały uzupełnione o drobne, ale wpływające na immersję szczegóły. Padający śnieg w końcu tworzy zaspy, na drogach widoczne są ślady pobliskich samochodów, a światło wewnątrz budynków rozchodzi się w bardziej naturalny sposób.

Przeczytaj także: Najlepsze gry multiplayer na telefon

Zremasterowane mapy wyglądają atrakcyjnie i mogą się podobać, ale nie zamaskują wszystkich problemów Call of Duty: Modern Warfare 3. Studio Sledgehammer Games w dniu premiery musiało wyłączyć część map, a kampania dla jednego gracza jest wyjątkowo krótka.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.