Call of Duty trafi też do PS Plus?! Sony mogło przystać na nietypową umowę Microsoftu

Call of Duty PS Plus

Jednym z głośniejszych tematów, jakie narodził się przy okazji sporu o przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft, jest kwestia dalszych losów marki Call of Duty na konsolach PlayStation. Po wielu perypetiach i próbach, jakie podejmowało Sony, aby zablokować ten zakup, japońskie przedsiębiorstwo dało za wygraną i podpisało umowę, która zapewnia obecność shooterów od Activision na ich sprzęcie. Teraz zaś — dzięki wprawnemu oku jednego z obserwatorów — na światło dzienne wyszły niezwykle intrygujące szczegóły, które mogą zwiastować poważne zmiany.

Sony podpisując umowę z Microsoftem mogło zapewnić sobie opcję dostarczania gier z cyklu Call of Duty do PS Plus

Stephen Totilo, analizując dokumenty sądowe, odnalazł w nich zapis, zgodnie z którym Sony w lipcu zdecydowało się podpisać tę samą 10-letnią umowę, którą Microsoft proponował jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Oznacza to więc, że gigant z Redmond — po uprzednim uzgodnieniu i ustaleniu wszystkich warunków — pozwala, aby kolejne odsłony z serii Call of Duty trafiały również do abonamentu PS Plus.

Warto w tym miejscu podkreślić, że zapis wcale nie oznacza, iż następca Call of Duty Modern Warfare 3 w dniu swojej premiery zawita do abonamentu Sony. Mimo tego może być to swego rodzaju prognostyk, że w bliższej lub dalszej przyszłości poszczególne warianty PS Plus wzbogacą się o poprzednie odsłony cyklu wydawanego przez Activision Blizzard.

Przeczytaj też: Gry podobne do Wiedza to Potęga

Co ciekawe, nie tak dawno informowaliśmy, że na mocy porozumienia umowy Microsoftu z Ubisoftem, francuski wydawca zyskałby prawa do streamowania gier Activision Blizzard w chmurze, a to także umożliwiałoby debiuty Call of Duty w abonamencie od Sony.

Kup Call Of Duty Modern Warfare 2

Sprawa naturalnie jest o wiele bardziej skomplikowana i wielowymiarowa, niż niektórym może się to wydawać. W końcu mowa o zapisach umowy i prawnych ustaleniach, które mogą być obwarowane pewnymi kruczkami. Na pewno do momentu oficjalnych komunikatów czy zapowiedzi warto powściągać nadzieje.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.