Call of Duty nie będzie dłużej partnerem PlayStation. Co wydarzy się dalej?

Call of Duty Modern Warfare 3 PlayStation

Dziś dowiedzieliśmy się, że Activision Blizzard i co za tym idzie Call of Duty, staną się własnością Microsoftu. Tymczasem seria ta od lat była partnerem PlayStation. Umowa wygasa w przyszłym roku i naturalnie nie zostanie przedłużona.

PlayStation bez dalszej zawartości ekskluzynej do Call of Duty

Jak przypomniał profil CharlieIntel na Twitterze, umowa pomiędzy Sony i Activision wygaśnie w 2024 roku. Pierwotnie podpisano ją w 2015 i wiemy, że po upływie 9 lat nie zostanie przedłużona.

Partnerstwo polegało na tworzeniu ekskluzywnej dla PlayStation zawartości dodatkowej do gier z serii. Tutaj warto zaznaczyć, że jeszcze wcześniej podobną umowę z Activision miał Microsoft.

Czy w takim razie po 2024 roku to właściciele Xboxów znów będą otrzymywać dodatki na wyłączność? Odpowiedź brzmi „nie”, bo takie były warunki porozumienia między „Zielonymi” a „Niebieskimi”.

Z nowej sytuacji skorzystają więc wszyscy gracze niezależnie od platform, na których grają. Następna po Call of Duty: Modern Warfare 3 odsłona będzie oferować im taką samą zawartość, wydaną w tym samym czasie.

Zobacz też: Najlepsze gry na PC

Tak więc możemy w sumie uznać, że brak umów na ekskluzywność z jakiejkolwiek strony, jest rzeczą dobrą. Raczej nikt poza konsolowymi „wojownikami” nie jest bowiem zachwycony, gdy firmy stosują takie praktyki.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.