Call of Duty mogło trafić do PlayStation Plus? Sony odrzuciło podobno propozycję Microsoftu

Call of Duty Modern Warfare 2

Microsoft cały czas szuka nowych sposobów, aby przekonać świat do zaakceptowania przejęcia Activision Blizzard. Niedługo po tym, jak FTC wyraziło chęć zablokowania tej transakcji, amerykański gigant kolejny raz zwraca się w kierunku swoich rywali.

Call of Duty w PS Plus

Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare 2

Przejęcie Activision Blizzard zamieniło się w ostatnich tygodniach w liczne próby uciszenia Sony, które wielokrotnie wyrażało już swoją opinię na temat potencjalnego monopolu. Cały czas wszystko kręci się również wokół Call of Duty. Nic więc dziwnego, że nowy raport Bloomberga dotyczy właśnie tego tytułu.

Według informacji redakcji Microsoft złożył kolejną propozycję Sony. Tym razem w jej wyniku japońska firma miałaby prawo do wzbogacenia o Call of Duty biblioteki PlayStation Plus. Jak na razie Sony nie zaakceptowało tej oferty.

Przeczytaj też: Straszne gry

Microsoft skutecznie daje do zrozumienia całej branży, że nie zamierzają zabierać Call of Duty z innych platform i są otwarci na wiele różnych scenariuszy. Trudno spodziewać się jednak, żeby do momentu podjęcia decyzji przez komisje handlowe, Microsoft miał znaleźć sposób na zadowolenie Sony.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!