Sony uznaje umowę Microsoftu i Nintendo za „zasłonę dymną”! Call of Duty nie ma racji bytu na Switchu?

PlayStation Nintendo Xbox

Microsoft stara się jak tylko może, by przekonać urzędy do zatwierdzenia umowy przejęcia Activision Blizzard. W tym celu zespół Phila Spencera dwoi się i troi, by udowodnić, że po sfinalizowaniu transakcji firma nie podejmie działań mających zmonopolizować rynek. Ostro sprzeciwia się temu Sony, którego przedstawiciele nazwali działania konkurencji “zasłoną dymną”. 

Sony krytykuje umowę Microsoftu z Nintendo, nazywając ją “zasłoną dymną” – fani zauważają poważne luki w argumentach twórców PlayStation

Zwiastun premierowy Call of Duty: Modern Warfare 2

Jak podaje serwis MLex Marketing Insight Sony nie spodobało się zatwierdzenie umowy o obecności Call of Duty na Nintendo przez następne 10 lat. Według Niebieskich taki zabieg nie ma żadnego znaczenia rynkowego i Microsoft zrobił to tylko po to, aby przekonać urzędy – np. FTC, które złożyło dzisiaj pozew antymonopolowydo zatwierdzenia przejęcia Activision Blizzard. 

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zgodnie z podanym źródłem twórcy PlayStation nazywają umowę między Microsoftem a Nintendo “zasłoną dymną”. Według Niebieskich Call of Duty nie ma sensu na Switchu, którego widownia ponoć jest znacznie młodsza, więc wojenne shootery nie zdobyły tam tak wielu fanów. Dodają też, że serii CoD po prostu nie da się przenieść na znacznie słabszą konsolę mobilną. 

Tymczasem wielu fanów zauważa, że taka teza nie jest prawdziwa — w końcu na Nintendo Switch już wyszły produkcje przeznaczone wyłącznie dla dojrzałych odbiorców, takie jak Bayonetta 3, Wiedźmin 3, Doom Eternal, czy niezliczone „produkcje dla dorosłych”.

Zobacz też: Z czego się składa komputer?

Część osób dodaje też, że w wywiadzie dla Washington Post Phil Spencer nigdy nie sprecyzował, na jaką konsolę Nintendo ma wyjść Call of Duty. Mówił, by wypuścić Minecraft na Switcha, ale przy Call of Duty wspomniał tylko o „Nintendo”. Niewykluczone, że umowa dotyczy nowego, mocniejszego sprzętu, gdzie CoD znajdzie swoje miejsce.

O autorze
Szymon Greloch
Autor

Nerd pełną gębą. Uwielbia strategie i gry sieciowe, w szczególności MOBA. Od małego przykuty do komputera, spędził przy pierwszym Down of War i Gothicach większość młodości. Do dzisiaj czeka na dobrą grę o Custodes z Warhammera 40k. Wcześniej mocno związany z HotSem, dzisiaj delektuje się pełnią gamingu. W wolnych chwilach pomaga przy organizacji wydarzeń masowych związanych z fantastyką.

Liczba wpisów: 112 (w redakcji od 25.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.