Call of Duty Warzone 2.0 ujawnione! Graczy czeka sporo nowości i wcale nie będą one kosmetyczne

Call of Duty Warzone 2.0

Wydarzenie Call of Duty Next wyczekiwane było przez wielu fanów tej popularnej serii. Activision podczas dzisiejszego pokazu zdradziło więcej szczegółów na temat nadchodzących Call of Duty Modern Warfare 2 oraz ogłosiło Call of Duty Warzone Mobile. Na tym jednak się nie skończyło, bo firma ujawniła także informacje na temat kolejnej części swojego kultowego tytułu battle royale. Rozczarować może tylko, że Call of Duty Warzone 2.0 nie doczekało się własnego zwiastuna.

REKLAMA

Call of Duty Warzone 2.0 – nowa mapa, mechaniki i nie tylko

Zwiastun modułu sieciowego w Call of Duty Modern Warfare 2 i Warzone 2.0

Call of Duty Warzone 2.0 będzie znacząco różnić się od tego, do czego przyzwyczaiła graczy poprzednia odsłona, bo produkcja powstała na silniku Modern Warfare 2. Najważniejszą nowością jest nowa mapa o nazwie Al Mazrah i będzie to miasto wraz ze sporymi nadmorskimi przyległościami wzorowanymi na krajobrazie Bliskiego Wschodu. Ze względu na topografię terenu gracze będą mogli liczyć na wiele starć w różnych zbiornikach wodnych. Co ciekawe w tytule tym pojawią się mapy dobrze znane z poprzednich odsłon serii.

Mapa Al Mazrah Call of Duty Warzone 2.0
Mapa Al Mazrah z Call of Duty Warzone 2.0

W Warzone 2.0 pojawią się też zupełnie nowe pojazdy oraz nowe mechaniki z nimi związane. Jedną z nich jest możliwość niszczenia poszczególnych elementów pojazdów, jednak uszkodzenia te nie będą permanentne, bo pojawi się możliwość ich naprawy. Większość maszyn wymagać będzie paliwa, które gracze zdobędą na stacjach.

Ponadto w grze pojawią się tak zwane „Twierdze”, czyli obwarowane budynki zajęte przez AI. Od graczy zależeć będzie czy zechcą odbijać takie miejsca, ale jeśli się zdecydują, to w nagrodę otrzymają wartościowe przedmioty.

Dość rewolucyjne zdaje się nowe podejście do „oka burzy”, czyli podstawy trybu battle-royale. W Call of Duty Warzone 2.0 w pewnym momencie podzieli się ono w trzy mniejsze, aby w miarę upływu czasu ponownie się połączyć.

Introducing Al Mazrah – the brand-new Battle Royale map for #Warzone2

📈 Built for Next Gen
🟢 New Multi-Circle closure
🛥 Water combat
⚔️ Gulag 2.0
💪 Take on enemies at Strongholds
🔥 Plus more

Where is the squad dropping first? 🪂 #CODNext pic.twitter.com/aShCP7FqAq

— Call of Duty @ #CODNext (@CallofDuty) September 15, 2022

Introducing Al Mazrah – the brand-new Battle Royale map for #Warzone2

📈 Built for Next Gen
🟢 New Multi-Circle closure
🛥 Water combat
⚔️ Gulag 2.0
💪 Take on enemies at Strongholds
🔥 Plus more

Where is the squad dropping first? 🪂 #CODNext pic.twitter.com/aShCP7FqAq

— Call of Duty @ #CODNext (@CallofDuty) September 15, 2022
REKLAMA

Zmieniono także system skrzynek oraz lootu, który teraz będzie mniej losowy niż w przypadku pierwszej części. Znajdowane przedmioty będą bardziej pasować do otoczenia, przez co znalezienie granatów będzie bardziej prawdopodobne w bazie wojskowej, aniżeli w kamienicy znajdującej się w centrum miasta.

Zaprezentowany został także Gułag 2.0, w którym dwie dwuosobowe drużyny zmuszone będą przynajmniej na początku ze sobą współpracować. Całą rozgrywkę urozmaicić ma obecność „więziennego strażnika”, którego eliminacja ma zapewnić dodatkowe atrakcje.

Wraz z premierą Warzone 2.0 zadebiutuje nowy tryb DMZ, czyli w pełni sandboxowy model oferujący rozgrywkę PvPvE. W jego ramach dostępne będzie kilka modeli rozgrywki i każdy gracz będzie mógł zadecydować, który odpowiada mu najbardziej. Pojawi się możliwość eksploracji Al Mazrah, unikając konfliktów, albo w bardziej konfrontacyjny sposób.

Twórcy, dbając o uczciwą rozgrywkę, kolejny raz zdecydowali się na implementację systemu zabezpieczeń Ricochet, który używany jest obecnie w Vanguard i Warzone, operując z poziomu jądra systemu operacyjnego.

Przeczytaj też: Jaki zasilacz do komputera kupić?

Premiera Call of Duty Warzone 2.0 odbędzie się 16 listopada 2022 roku i podobnie jak pierwsza odsłona, gra dostępna będzie w modelu free-to-play, czyli za darmo. Produkcja zadebiutuje na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S – na ten moment nie wiadomo, czy posiadacze PS4 lub Xboxa One również będą mogli zagrać. Pod koniec warto wspomnieć, że studio określiło Warzone 2.0 „najambitniejszym projektem Call of Duty”, więc pozostaje mieć nadzieje, że nie rzucili słów na wiatr.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!