CD Projekt nie zostanie sprzedany Sony. Prezes firmy dementuje plotki

CD Projekt Wiedźmin 3

Podczas ostatniego weekendu znów zaczęły pojawiać się plotki sugerujące, że CD Projekt stanie się własnością Sony. Zdementowała je już specjalistka ds. PR firmy, więc już od jakiegoś czasu wiemy, że nie były prawdziwe. Pomimo tego o całą sprawę został zapytany jeszcze sam prezes CD Projektu Adam Kiciński, który powtórzył, że niezależność studia zostanie podtrzymana.

Adam Kiciński wprost o sytuacji CD Projektu. „Nie jest na sprzedaż”

CD Projekt
CD Projekt

Adam Kiciński wypowiedział się o sprzedaży CD Projektu w sposób, który nie pozostawia żadnych złudzeń. Tak więc mamy kolejne oficjalne potwierdzenie – spółka nie pójdzie „pod młotek” i nie zostanie sprzedana ani Sony, ani nikomu innemu.

Mogę więc powtórzyć to, co mówiliśmy przez lata – CD Projekt nie jest na sprzedaż.

Chcemy pozostać niezależni. Moim zdaniem mamy doskonałą strategię. Na pewno niełatwą do zrealizowania, ale podążanie własną ścieżką jest bardzo ekscytujące. Więc to czysta plotka.

Adam Kiciński

Jeżeli chodzi o kondycję finansową grupy CD Projekt, ta również nie wskazuje na nic, co mogłoby skłonić osoby nią zarządzające do sprzedaży. Ostatni raport finansowy CDP dowiódł bowiem, że Wiedźmin 3 rozszedł się w ponad 50 milionach sztuk, a przychody spółki w pierwszym kwartale 2023 roku wyniosły 175 milionów złotych.

Zobacz też: Mikrofon do nagrywania – najlepsze modele

Kup Cyberpunk 2077

Z wiadomości typowo growych raport ujawnił też, że Cyberpunk 2077: Widmo Wolności pojawi się na Summer Game Fest 2023. Być może to właśnie wtedy poznamy datę premiery pierwszego dużego rozszerzenia do najnowszej gry naszych rodzimych deweloperów.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.