Wiedźmin Polaris i Cyberpunk wspólnie na pierwszym planie. CD Projekt podsumowuje półrocze

Wiedźmin polaris i Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

O nowej, dużej grze osadzonej w świecie twórczości Andrzeja Sapkowskiego — Wiedźmin Polaris — wiemy już od dawna. Wiemy też niestety, że na nowego Wiedźmina przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Opublikowane dziś przez CD Projekt podsumowanie półrocza sugeruje jednak, że w prace nad grą zaangażowana jest znaczna część studia.

Wiedźmin Polaris i Cyberpunk 2077: Phantom Liberty głównymi projektami CD Projekt Red. Firma opublikowała półroczne podsumowanie

Podsumowanie wyników finansowych grupy CD Projekt za I półrocze 2023 r. wraz z komentarzem

Zgodnie z upublicznionym dziś przez CD Projekt raportem, w pierwszym półroczu 2023 roku skonsolidowane przychody firmy osiągnęły aż 325 milionów zł. Największy udział w sprzedaży miały Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmin 3. Gra o podróży Białego Wilka w maju przekroczyła barierę 50 milionów sprzedanych kopii.

Polska firma może pochwalić się zyskiem netto przekraczającym 91 milionów zł. Taki przychód idzie w parze z wysokimi wydatkami — w minionym półroczu spółka wydała na prace nad nowymi projektami ponad 160 milionów zł.

Podział grup deweloperów na projekty w CD PROJEKT w I półroczu 2023
Wykres przedstawiający, jaka część deweloperów CD Projekt pracowała nad projektami firmy

Oprócz wyników finansowych poznaliśmy również rozkład grup deweloperów pracujących nad konkretnymi projektami. Zgodnie z wykresem, nad dającą początek nowej trylogii Wiedźmińskiej grą pracuje coraz większa część zespołu. Mimo to obecnie największa uwaga przykładana jest nadchodzącemu dodatkowi do Cyberpunka 2077 – Phantom Liberty.

Zobacz też: Najlepsze procesory

Kup Cyberpunk 2077

Praca w CD Projekt wciąż wre. Bardzo niewiele czasu zostało do premiery wyczekiwanego DLC do Cyberpunka 2077 — w Widmo wolności zagramy już 26 września.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.