CEO Ubisoftu jest zadowolony, że Microsoft przejmuje Activision Blizzard. „Myślę, że to dobra wiadomość”

Ubisoft Microsoft Activision Blizzard

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft to ogromne przedsięwzięcie nie tylko dla obu stron umowy (oraz Sony), ale także dla całej branży gier. Od momentu ogłoszenia tegoż przejęcia niejednokrotnie dało się usłyszeć głosy, że taki zakup pozytywnie wpłynie na obraz całej branży. Teraz swoje zdanie na ten temat wyraził obecny CEO Ubisoftu — Yves Guillemot.

Ubisoft widzi w przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft potwierdzenie swojej strategii

Yves Guillemot
Yves Guillemot, CEO Ubisoftu

W trakcie ostatniego spotkania inwestorskiego Ubisoftu obecny dyrektor generalny firmy — Yves Guillemot — zapytany o swoje refleksje na temat przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, stwierdził wprost, że jest jego zwolennikiem.

Jego zdaniem zakup ten pozwala pokazać, jak cenne potrafią być niektóre marki. Jednocześnie tak duży zakup przedsiębiorstwa posiadającego tak mocne IP mobilne, jak Candy Crush utwierdza włodarzy francuskiego wydawcy w tym, że inwestycje w ten sektor są właściwe.

Uważam, że to dobra wiadomość, że transakcja może się udać, ponieważ naprawdę pokazuje moc marek oraz kierunek, w którym zmierza branża. W przyszłości pojawi się więc [podobne] możliwości dla wszystkich firm. Jednocześnie pokazuje to wartość marek, które mogą być dostępne na konsoli, PC, ale także urządzeniach mobilnych, stając się bardziej światowymi markami. To fantastyczna okazja.

Yves Guillemot

Jest to nadwyraz ciekawe stwierdzenie, zwłaszcza że Ubisoft z tytułu przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft nie poniesie przecież żadnych policzalnych korzyści. Najwidoczniej francuski wydawca potrzebował po prostu potwierdzenia dla obranej przez siebie drogi.

Przeczytaj też: Gry podobne do It Takes Two

Kup Assassin’s Creed Valhalla

Ostatecznie francuska korporacja mocno stawia na rozwój swoich najpopularniejszych marek, czego dobrym przykładem jest fakt pracy aż nad 11 kolejnymi częściami serii Assassin’s Creed. Poza tym Ubisoft rozwija też inne swoje marki, a nawet stawia na coś zupełnie nowego, czego przykładem jest nadchodzące XDefiant.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.