Kolejny kraj akceptuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft! Niespodziewany kierunek wsparcia

Microsoft Activision Blizzard Pekin

Microsoft wciąż walczy na wielu rynkach o zaakceptowanie przejęcia Activision Blizzard. Póki co udało mu się zdobyć poparcie dla swojego pomysłu w Unii Europejskiej i kilku innych, mniejszych krajach. Tym razem umowa zyskała za to przychylność pewnego niespodziewanego, azjatyckiego państwa.

Chiny zgadzają się na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

(FYI) China has approved Microsoft's purchase of ActivisionBlizzard 🇨🇳👍

This is the 38th country to approve the deal.

Source:https://t.co/g15uDUcW8U pic.twitter.com/rQvLFJMppr

— Idle Sloth💙💛 (@IdleSloth84_) May 19, 2023

(FYI) China has approved Microsoft's purchase of ActivisionBlizzard 🇨🇳👍

This is the 38th country to approve the deal.

Source:https://t.co/g15uDUcW8U pic.twitter.com/rQvLFJMppr

— Idle Sloth💙💛 (@IdleSloth84_) May 19, 2023

Tak łatwe zaakceptowanie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft w Chinach może budzić zdziwienie z powodu ustroju panującego w tym kraju. Nikogo nie dziwi przecież fakt niezbyt przychylnego spojrzenia na USA przez decydentów Państwa Zielonego Smoka.

A jednak Chińczycy dołączyli do m.in. Japonii i Unii Europejskiej, którzy wydali już zgodę na transakcję. Wyprzedzili też blokujące ją brytyjskie CMA oraz organizację antymonopolową z samych Stanów – FTC.

Nie wydaje się też, aby te dwa powyższe podmioty miały szybko zmienić swoje nastawienie co do zakupu Activision Blizzard przez Microsoft. CMA nadal twardo stoi przy swojej opinii, a z obozu FTC co rusz docierają do nas głosy o podobnym do Brytyjczyków nastawieniu.

Zobacz też: Najlepsze gry symulatory

Niemniej jednak Chiny również są ogromnym rynkiem zbytu, więc „Zieloni” mogą świętować kolejne zwycięstwo. Bez wątpienia to ważny krok w celu finalizacji wartego 69 miliardów dolarów przedsięwzięcia.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.