Najwidoczniej Sony chce zabić Concord jeszcze przed premierą! Irytujący wymóg może trafić do gry

Concord

O Sony można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że ostatnio uczy się na błędach. Po aferze związanej z wymogiem posiadania kont PSN w przypadku Helldivers 2 gracze są niezwykle wyczuleni na tego rodzaju akcje. Nawet jeśli ostatni przypadek Ghost of Tsushima pokazał, że cała sprawa rozeszła się po kościach, tak nadal niesmak i niechęć do firmy pozostaje. Najwidoczniej to Japończykom nie przeszkadza i ich następna gra-usługa także pójdzie wytyczonym niedawno śladem.

Concord na PC może zadebiutować z wymogiem łączenia kont Steam i Epic Games z PSN

Gameplay z Concord

Wedle informacji, do jakich dotarł insider billbill-kun, kolejna z nadchodzących gier-usług od Sony, czyli Concrod, zadebiutuje na PC z irytującym wymogiem połączenia konta PSN ze Steam lub Epic Game Store. Nie jest to zbyt dobra wiadomość dla wszystkich, którym nie w smak jest tego rodzaju wymóg i udostępnianie swoich danych kolejnej firmie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Inna sprawa, że architektura japońskiego producenta konsol staje się stosunkowo częstym celem ataków hakerskich, co jeszcze bardziej zniechęca ludzi do powierzania adresów mailowych i haseł tej konkretnej firmie.

Oczywiście wymóg ten poskutkuje ograniczeniem sprzedaży Concord w wielu krajach, gdzie usługa ta — poza konsolami — nie jest dostępna. Tym samym firma odetnie się od wielu rynków, na których firma mogłaby zarobić naprawdę bardzo dużo pieniędzy. Najwidoczniej jednak dla Japończyków ważniejsze jest utrzymywanie wysokich wskaźników aktywnych użytkowników sieci PSN, co w kwartalnych raportach zawsze zadowala inwestorów.

Na razie warto jednak pamiętać, że są to tylko plotki i nie zostały do tej pory potwierdzone, jednak nie napawają one szczególnym optymizmem. Samo Concord też nie zostało przyjęte przez graczy zbyt dobrze i widać to po komentarzach pod zwiastunem ze State of Play 2024. Taki wymóg tym bardziej nie pomoże tytułowi, któremu zarzuca się zbyt wielką odtwórczość…

Źródło: Dealabs

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.