Zwolnienia w Crystal Dynamics! Nowy Tomb Raider i Perfect Dark zdają się jednak niezagrożone

Perfect Dark Tomb Raider Crystal Dynamics

Od pewnego czasu regularnie docierają do nas wieści o działaniach Embracer Group, których celem jest „wzmocnienie finansów” konglomeratu. Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, że Szwedzi zdecydowali się wystawić na sprzedaż Gearbox Entertainment, czyli twórców m.in. serii Borderlands. Teraz zaś mowa o zwolnieniach w Crystal Dynamics, a więc studiu odpowiedzialnym za Tomb Raider oraz Percfect Dark.

Crystal Dynamics informuje o zwolnieniach, które są efektem „wewnętrznej restrukturyzacji”

Na oficjalnym Twitterze/X Crystal Dynamics pojawił się wpis, w którym poinformowano, że z pracą w studiu pożegnało się 10 pracowników. Dziewięciu z nich to osoby, które w firmie zajmowały się marketingiem, jedna zaś pracowała do tej pory w dziale IT.

Powodem tych zwolnień jest „wewnętrzna restrukturyzacja”, której celem jest dostosowanie studia do bieżących potrzeb biznesowych. Jednocześnie studio przekazało, że zamierza pomóc pracownikom, których owa redukcja doceniła. Pod koniec oświadczenia znalazła się nawet informacja, że jeśli w innych firmach znajdują się obecnie wakaty, to mogą kontaktować się z Crystal Dynamics, aby zapewnić najpłynniejsze przejście pracowników do nowego studia.

Czy redukcja wpłynie w jakikolwiek sposób na prace studia na Tomb Raider oraz Perfect Dark? Jest to raczej wątpliwe, bo w końcu mowa głównie o pracownikach działu marketingowego, których wkład w produkcje gier jest raczej marginalny. Co więcej, samo Crystal Dynamics uspokoiło graczy, przekazując, że obecna sytuacja nie wpłynie na tworzenie obu projektów.

Przeczytaj też: Telefon do 800 zł

Warto przypomnieć, że nowa odsłona serii Tomb Raider powstaje we współpracy z Amazonem, który miał wydać na prawa do marki sporo pieniędzy. Nad Perfect Dark od jakiegoś czasu wiszą czarne chmury, bo już na początku roku pojawiły się wieści, że tytuł ten zadebiutuje dopiero po premierze właśnie nadchodzącej gry o Larze Croft. Co ciekawe, projekt ten ma zostać zaprezentowany dopiero w 2024 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.