CS:GO pobiło rekord popularności na Steamie! Wszystko to dzięki beta testom Counter Strike 2

Counter-Strike 2

Niespełna tydzień temu Valve rozwiało wszelkie plotki i spekulacje, oficjalne prezentując całemu światu Counter Strike 2. Jednocześnie korporacja ogłosiła rozpoczęcie zamkniętych testów tej pozycji, co również wywołało niemałe poruszeni w społeczności skupionej wokół tego IP. Komunikat ten doprowadził nawet do tego, że w ubiegły weekend kultowe CS:GO pobiło swój własny rekord popularności.

Ogromna popularność CS:GO pokłosiem beta testów Counter Strike 2

Counter-Strike: Global Offensive
Counter-Strike: Global Offensive

Według serwisu SteamDB wczoraj w CS:GO bawiło 1 519 457 graczy jednocześnie, bijąc tym samym swój dotychczasowy rekord popularności. Tak duży wzrost zainteresowania produkcja zawdzięcza właśnie becie Counter Strike 2, bo według komunikatów Valve dostęp do niej uzyskać można właśnie poprzez grę Counter Strike Global Offensive.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zainteresowanie produkcją nie maleje, bo nawet teraz w momencie pisania tego newsa w ostatnią iterację popularnej strzelanki od Valve zagrywa się ponad 600 tysięcy graczy.

Przeczytaj też: Sposoby na tani PS Plus

Jak więc widać korporacja Gabe Newell’a „trafiła w dziesiątkę” i przy okazji zapowiedzi swojej najnowszej gry zapewniła niemały rozgłos poprzedniczce. W tym miejscu warto wspomnieć, że dostęp do bety Counter Strike 2 można uzyskać tylko poprzez bezpośrednie zaproszenie od Valve. Co prawda, w zeszłym tygodniu miał miejsce przeciek i pliki tej pozycji trafiły do sieci, jednak warto uważać z pobieraniem zawartości pochodzącej z nieznanego źródła.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.