Premiera Cyberpunk Orion to melodia odległej przyszłości. Cyberpunk 2077: Widmo Wolności ma pierwszeństwo

Cyberpunk 2077 Orion

Na początku października CD Projekt RED poinformowało, że Cyberpunk 2077 doczeka się kontynuacji. Za nadchodzącą kontynuację – o kodowej nazwie Cyberpunk Orion – odpowiadać będzie nowe studio CD Projekt RED North America. Okazuje się jednak, że na wspomniany sequel będzie trzeba nieco poczekać, a gracze nie powinni liczyć na to, że gra ukaże się na rynku w najbliższych latach.

Prace koncepcyjne nad Cyberpunk Orion rozpoczną się dopiero w 2023 roku

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Adam Kiciński – prezes CD Projekt – w trakcie telekonferencji zorganizowanej przy okazji publikacji nowego raportu finansowego poinformował, że Cyberpunk Orion nie znajduje się jeszcze nawet w fazie koncepcyjnej. Deweloperzy skupiają się obecnie na zapowiedzianym na początku września dodatku Widmo Wolności do gry Cyberpunk 2077.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Kicińskiego, dopiero po premierze wspomnianego rozszerzenia twórcy skupią się na pracach nad kontynuacją. Wówczas rozpoczną się prace koncepcyjne, a w fazę preprodukcji Cyberpunk Orion wkroczy jeszcze później, a więc prawdopodobnie najwcześniej w 2024 roku. Miłośnicy Cyberpunka 2077, którzy czekają na sequel, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz też: Jaki telefon gamingowy wybrać

Na koniec warto przypomnieć, że wspomniany dodatek Widmo Wolności (z ang. Phantom Liberty) do gry Cyberpunk 2077 ma zadebiutować na PC i konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S w przyszłym roku. CD Projekt RED nie ujawniło jednak dokładnej daty premiery. Zgodnie z zapowiedziami będzie to jedyne fabularne rozszerzenie dla produkcji polskiego dewelopera.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.