Gollum bez dalszego wsparcia? Wydawca zamyka wewnętrzne studio i anuluje kolejną grę o Władcy Pierścieni

The Lord of the Rings: Gollum

Nazwanie Władcy Pierścieni: Gollum nieudaną produkcją to spory eufemizm. Gra została nieprzychylnie oceniona przez recenzentów oraz graczy, a fani Śródziemia woleliby już raczej o niej zapomnieć. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że przyjdzie im to bez większych problemów – wydawca tytułu poinformował bowiem o zamknięciu wewnętrznego studia, które zajęło się jego stworzeniem.

Wydawca Władcy Pierścieni: Gollum zamyka wewnętrzne studio tworzące gry

Zwiastun Władcy Pierścieni: Gollum

Daedalic Entertainment – wydawca Władcy Pierścieni: Gollum – poinformował właśnie o procesie restrukturyzacji, który obejmie firmę. Z ogólnej liczby 90 pracowników z pracą pożegna się 25 z nich, podjęto też decyzję o zaprzestaniu produkowania własnych tytułów.

Oznacza to, że dalszy rozwój ostatniej gry o Gollumie raczej nie będzie możliwy. Gra doczeka się jeszcze jednej aktualizacji, ale nie bardzo wiadomo, co nastąpi dalej.

Co więcej, zostaliśmy również poinformowani o anulowaniu innego przygotowywanego przez Daedalic tytułu z uniwersum Władcy Pierścieni. Przypomnijmy, że licencji na tę produkcję udzielił Embracer, który przejął prawa do niej za 395 milionów dolarów.

Zobacz też: Kody do The Sims 3

Kup Władca Pierścieni: Gollum

Borąc pod uwagę mierną średnią ocen Golluma na Metacritic, fani raczej nie narzekaliby z takiego obrotu spraw. Z kolei sam Embracer myśli o jeszcze kilku grach osadzonych w świecie wykreowanym przez Tolkiena, więc pozostaje nam mieć nadzieje, że będą to dzieła stojące na dużo wyższym poziomie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.