Dead Island 2 z polskimi napisami. „Żadne zombie nie ucierpiało przy lokalizacji” – zdradza PLAION

Dead Island 2

Wczoraj otrzymaliśmy informację ile zajmie kampania w Dead Island 2 od Deep Silver Dambuster Studio. Do premiery pozostało już naprawdę niewiele czasu, ponieważ tytuł trafi do sprzedaży już w przyszłym tygodniu. Tymczasem PLAION, czyli polski wydawca Dead Island 2, podzielił się ciekawostkami odnośnie polskiej wersji językowej gry.

Polskie napisy w Dead Island 2 – PLAION zdradza szczegóły

Wiedziałxś, że Dead Island 2 ukaże się 21 kwietnia z polskimi napisami, prawda 😉?

Niezależnie od odpowiedzi na to pytanie zachęcamy do zapoznania się z kulisami procesu lokalizacji: https://t.co/en5dlFMX7O pic.twitter.com/0MJi17h81S

— PLAION Polska (@PLAION_POL) April 12, 2023

Wiedziałxś, że Dead Island 2 ukaże się 21 kwietnia z polskimi napisami, prawda 😉?

Niezależnie od odpowiedzi na to pytanie zachęcamy do zapoznania się z kulisami procesu lokalizacji: https://t.co/en5dlFMX7O pic.twitter.com/0MJi17h81S

— PLAION Polska (@PLAION_POL) April 12, 2023

Dead Island 2 trafi do sprzedaży od razu z polską lokalizacją. Jest to bardzo dobra wiadomość, tym bardziej iż ostatnio pisaliśmy, że gier z naszym ojczystym językiem nie jest za wiele. Od wydawcy możemy dowiedzieć się, że prace nad tłumaczeniem Dead Island 2 rozpoczęły się w sierpniu 2021 roku i trwały 18 miesięcy.

W ciągu 1,5 roku doświadczony zespół składający się z 4 osób przetłumaczył blisko 500 000 słów. W oświadczeniu PLAION Polska taki komentarz możemy przeczytać od Team Leaderki:

„Praca nad fabularną częścią lokalizowanej gry zawsze jest dla mnie świetną zabawą. Pamiętam, że często wybuchałam śmiechem, widząc interpretacje zespołu zabawnych odzywek postaci. Nie będę tu wrzucać żadnych spojlerów, ale mam nadzieję, że gracze też będą się dobrze bawić.”

JN Team Leaderka

Oprócz tego zespół otrzymał dodatkowe materiały od deweloperów, dzięki czemu tłumacze mogli odpowiednio podejść do zadania, a praca przy grze Dead Island 2 była zabawą:

„Dostaliśmy też sporo materiałów na temat każdego z pogromców i całe mnóstwo uwag i komentarzy o tym, kto wypowiada kwestię i w jakich okolicznościach. To, co na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać utrudnieniem, dla mnie przeradza się często w zabawę, która wciąga i pobudza wyobraźnię. W tym projekcie wyobraźnia mogła naprawdę zaszaleć, a praca nad nim była znakomitą zabawą.”

JN Team Leaderka

PLAION Polska zaznacza, że „żadne zombie, żaden tłumacz, ani żaden zombie tłumacz nie ucierpiały przy lokalizacji Dead Island 2.” Dzięki zaangażowaniu zespołu będziemy mogli cieszyć się grą z polskimi napisami już w przyszłym tygodniu.

Zobacz też: Najlepsze laptopy do 6000 zł

Na koniec przypomnijmy, że Dead Island 2 ukaże się 21 kwietnia 2023 roku. Wybrani dziennikarze już testują grę, ale zgodnie z narzuconym embargiem pierwsze recenzje pojawią się dopiero 18 kwietnia. My również już gramy i podzielimy się swoją opinią w przyszłym tygodniu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.