Diablo 4 zaczęło zbierać zaskakująco negatywne opinie. Gracze krytykują kluczowe aspekty gry

Diablo 4 Metacritic

Diablo 4 było z pewnością jedną z większych i bardziej udanych premier w tym roku. Produkcja sprzedała się najlepiej ze wszystkich gier w historii Blizzarda, a pierwsze recenzje oceniały tytuł bardzo pozytywnie. Okazuje się jednak, że po pewnym czasie gracze zaczęli dostrzegać więcej wad, a początkowy entuzjazm zaczął opadać.

Gracze zaczęli dostrzegać wady w Diablo 4. Coraz więcej negatywnych opinii na temat produkcji Blizzarda

Diablo 4 Metacritic
Diablo 4 Metacritic

W ostatnich dniach na serwisie Metacritic ocena graczy Diablo 4 zaczęła zauważalnie spadać, a pojawiające się recenzje mają w dużej mierze negatywny wydźwięk. Na ten moment tytuł w wersji na PC posiada już ponad 1000 nieprzychylnych komentarzy, a ocena użytkowników to zaledwie 5.1. Okazuje się, że po wielu godzinach spędzonych w grze fani produkcji zaczęli dostrzegać coraz więcej niedoskonałości i nie czerpią z rozgrywki tak wiele satysfakcji jak wcześniej.

W negatywnych recenzjach Diablo 4 gracze najczęściej mówią o rozczarowaniu systemem skalowania świata, który w związku z tym, że potwory zyskują poziomy razem z postacią, nie zapewnia poczucia siły. Wspomina się także mało ciekawy end game, powtarzalność piwnic, zbyt krótką kampanię fabularną, małą różnorodność buildów czy problemy z balansem gry. Gracze podkreślają także, że biorąc pod uwagę słabo rozbudowaną zawartość i brak innowacji w gatunku, cena Diablo 4 jest zbyt wysoka.

Sytuacja ma się podobnie w przypadku konsolowych wydań gry – na Metacritic ocena użytkowników PlayStation 5 wynosi 5.6, a posiadaczy Xbox Series X tylko nieco więcej, bo 6.2. Choć warto pamiętać, że ostateczna opinia na temat gry zależy od indywidualnych preferencji i doświadczeń graczy, nieprzychylne recenzje Diablo 4 mogą sprawić, że niektórzy odłożą decyzję o zakupie produkcji Blizzarda lub całkowicie z niej zrezygnują.

Zobacz też: Najlepsze gry point and click

Kup Diablo 4

Wygląda na to, że kiedy fani spędzili nieco więcej czasu w Sanktuarium, niektórym z nich doskwierać zaczęły wręcz podstawowe i kluczowe aspekty gry. Jeżeli Blizzard rzeczywiście chce systematycznie rozwijać swoją produkcję, powinien przyjrzeć się tym głosom krytyki, pracując nad urozmaiceniem Diablo 4. Deweloperzy zapowiedzieli jednak również dużą aktualizację, która być może wprowadzi oczekiwane przez graczy zmiany i ponownie przyciągnie ich przed ekrany.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.