Diablo 4 doczeka się potężnej aktualizacji. Blizzard wprowadzi do gry długo wyczekiwane zmiany

Diablo 4

Długo wyczekiwane przez fanów Diablo 4 zyskało ogromną popularność i zostało już okrzyknięte najszybciej sprzedającą się produkcją Blizzarda w historii firmy. Jednak jak to bywa przy tak dużych tytułach, od momentu premiery gry, która miała miejsce 6 czerwca 2023 roku, twórcy musieli wypuścić już kilka poprawek optymalizujących rozgrywkę. Niedawno deweloperzy ogłosili natomiast pierwszą dużą aktualizację do Diablo 4, a także inne, nadchodzące zmiany.

Pierwsza duża aktualizacja Diablo 4 będzie zawierać aż 13 stron poprawek i zmian

Diablo 4 – zapis transmisji na żywo z deweloperami z Blizzarda

Miłośnicy przygód w Sanktuarium mają powody do zadowolenia. Kilka dni temu, podczas YouTube’owej transmisji na żywo, deweloperzy z Blizzarda ogłosili plany na pierwszą dużą aktualizację Diablo 4, a także omówili kilka innych, nadchodzących zmian. Choć zapowiedziane nowości mają pojawić się w różnym czasie, jeszcze przed pierwszym sezonem planowanym na lipiec twórcy zamierzają oddać w ręce graczy obszerną aktualizację, która ma obejmować aż 13 stron poprawek i zmian.

Jak się okazuje, przed pierwszym sezonem osoby wybierające klasę Druida otrzymają więcej unikalnych łupów oraz zwiększony limit materiałów. Graczy będących już w endgame powinna także ucieszyć wiadomość o podniesieniu liczby punktów doświadczenia zdobywanego w Koszmarnych Podziemiach. Dodatkowo, aby dostać się do tych lokacji, nie będziemy już musieli przemierzać mapy konno lub pieszo – glify potrzebne do aktywacji Koszmarnych Podziemi umożliwią szybką podróż do tych punktów.

Jednak jak przekazują twórcy, drugi sezon wprowadzi jeszcze więcej ważnych zmian. Blizzard dostrzega bowiem problem związany z rozłączaniem się serwerów, który grozi utratą postaci i niepokoi graczy – szczególnie tych wybierających tryb Hardcore. W drugim sezonie warto mieć zatem przy sobie Zwój Ucieczki, który gra wykorzysta w przypadku nieoczekiwanej utraty połączenia z serwerem i uratuje postać przed nieodwracalną śmiercią. Warto wspomnieć, że ostatnio pisaliśmy o pechowcu, który stracił swoją postać po 172 godzinach zabawy przez błąd serwera.

Drugi sezon przeniesie również klejnoty do sekcji materiałów, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się dostępnością większej przestrzeni w ekwipunku. Twórcy zaznaczyli także, że szczególnie na wyższych poziomach świata na znaczeniu zyskają statystyki przedmiotów odpowiadające za odporność na niektóre rodzaje obrażeń. Dodatkowo legendarne paczki otrzymywane za zabicie światowych bossów będzie można otworzyć przed 80. poziomem postaci.

Wraz ze startem sezonów rankingowych gracze nie będą musieli się martwić o odkrywanie od nowa mapy i ołtarzy Lilith. Deweloperzy w trakcie transmisji przedstawili także aktualizację statystyk – miłośnicy Sanktuarium spędzili już ponad 350 milionów godzin w grze, jednak większość z nich nie ukończyła jeszcze kampanii fabularnej. Kilka dni temu było to 276 milionów więc, jak widać, gracze chętnie sięgają po produkcję Blizzarda i spędzają w niej mnóstwo czasu, eksplorując świat.

Zobacz też: Najlepsze gry hack and slash

Kup Diablo 4

Choć nie znamy dokładnej daty wydania opisywanej aktualizacji Diablo 4, zapowiada się ona naprawdę obiecująco. Pozostaje nam zatem czekać na kolejne dobre wieści ze strony Blizzarda. Przypominamy także, że w Diablo 4 zagramy na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.