Historyczny rekord Blizzarda! Diablo 4 osiągnęło sprzedaż na poziomie 666 milionów dolarów

diablo 4

Premiera Diablo 4 to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń tego miesiąca, a sam hack’n’slash już został ogłoszony najlepiej sprzedającą się grą w historii Blizzarda. To pokazuje, że twórcy dostarczyli świetny produkt, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem i przyciąga nowych graczy. Jednak na tym nie koniec, bowiem deweloperzy przekazali kolejne imponujące statystyki, w tym te dotyczące wyników sprzedaży produkcji.

Diablo 4 osiągnęło rekordową sprzedaż na poziomie 666 milionów dolarów w 5 dni od premiery

Jak się dowiedzieliśmy, Blizzard zdecydowanie ma powody do zadowolenia. Okazuje się, że Diablo 4 w ciągu zaledwie 5 dni od premiery osiągnęło „piekielną” sprzedaż na poziomie 666 milionów dolarów, tym samym ustanawiając kolejny rekord firmy. Prezes amerykańskiej korporacji Mike Ybarra skomentował ten doskonały wynik finansowy, mówiąc, że jest zaszczycony reakcjami odbiorców oraz dumny ze swojego zespołu. Mężczyzna podziękował również milionom graczy za zaufanie i zainteresowanie oraz zapewnił, że Diablo 4 będzie „przekraczało oczekiwania przez wiele lat”.

Deweloperzy przekazali także kilka statystyk pokazujących potęgę swojego projektu. Jak możemy wyczytać, od czasu wczesnego dostępu zostało zabitych 276 miliardów demonów, a sami gracze zostali pokonani ponad 316 milionów razy. Dodatkowo, w trybie hardcore maksymalny poziom osiągnęło 163 użytkowników, którzy nie bali się wyzwań i permanentnej śmierci. Najpopularniejszą klasą postaci jest natomiast czarodziejka.

W samej produkcji gracze spędzili już ponad 276 milionów godzin, jednak niezaprzeczalny jest także sukces Diablo 4 na Twitchu. Jak się okazuje, od 1 do 9 czerwca produkcja była numerem jeden na platformie streamingowej, bijąc tym samym rekordy Blizzarda pod względem godzin transmitowania gry oraz oglądania jej. Wygląda na to, że produkcja przyciąga graczy niczym magnes.

Zobacz też: Najlepsze gry hack and slash

Kup Diablo 4

Te świetne wyniki to kolejny dowód na to, że Diablo jako marka utrzymuje swoją siłę i przyciąga zarówno stałych graczy, jak i nowych fanów. Warto również przypomnieć, że twórcy mają duże plany na rozwój produkcji, w tym wydanie dwóch pełnoprawnych dodatków. W Diablo 4 zagramy na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.