Diablo 4 z problemami na Steam Decku. Użytkownicy przenośnych konsol zgłaszają uwagi

Diablo 4

Diablo 4 nie tylko zbiera rewelacyjne oceny wśród graczy i krytyków, ale jest także najlepiej sprzedającą się grą w historii Blizzarda. Ten wyczekiwany przez fanów serii tytuł okazał się być również bardzo dobrze przygotowany na przyjęcie ogromnej ilości zainteresowanych w dniu premiery. Jednak jak donoszą użytkownicy przenośnych konsol Steam Deck, na urządzeniach zdarzają się pewne problemy techniczne z grą.

Użytkownicy Steam Decków zgłaszają problemy z Diablo 4

Steam Deck
Steam Deck

Jeden z graczy umieścił niedawno w serwisie Reddit wpis, w którym opisał jakie problemy techniczne ze Steam Deckiem spotkały go podczas gry w Diablo 4. Użytkownik pod pseudonimem SpringsPanda napisał między innymi, że urządzenie „zaczęło lagować do tego stopnia, że nie mógł grać” oraz „tak się nagrzało, że raz się wyłączyło”. Podkreślał także, że grał na średnich ustawieniach z limitem 45 klatek.

Jest to dość ciekawe, gdyż większość posiadaczy przenośnej konsoli opisuje doświadczenie z grą Diablo 4 jako „bardzo dobre”, a wczesne raporty nie wykazują większych problemów technicznych. Niektórzy gracze twierdzą nawet, że gra na Steam Decku jest znacznie wygodniejsza niż tradycyjna mysz i klawiatura. Jednak ponieważ Diablo 4 nie zostało oficjalnie wydane na urządzenie od Valve, użytkownicy rzeczywiście wskazują parę drobnych niedogodności związanych z uruchamianiem i działaniem gry.

Jak się okazuje, nie wszyscy gracze wiedzieli, że aby cieszyć się Diablo 4 na Steam Decku, grę należy zainstalować przy użyciu Lutris – oprogramowania, które pomoże w poprawnym uruchomieniu Battle.net. Część użytkowników przenośnych konsol informowała także o problemach z wydajnością, szczególnie podczas spotykania w wirtualnym świecie innych graczy. Na ten moment Blizzard nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia związanego z tymi zgłoszeniami.

Wygląda jednak na to, że deweloperzy będą musieli przeprowadzić więcej testów, aby doprowadzić Diablo 4 do stanu pełnej używalności na Steam Decku. W związku z tym, że gra nie jest oficjalnie dostępna na platformie Valve, nie otrzyma odznaki weryfikacyjnej nadawanej przez Steam niezależnie od tego jaki będzie jej stan techniczny. Pomimo tego, wielu graczy cieszy się możliwością doświadczania Diablo 4 na swoich przenośnych konsolach.

Zobacz też: Najlepsze gry hack and slash

Kup Diablo 4

Premiera najnowszej produkcji Blizzarda miała miejsce 6 czerwca 2023 roku (wczoraj). Diablo 4 jest dostępne na PC oraz na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.