Nie wszyscy gracze zagrają w Diablo Immortal. Problemem są lootboxy

Diablo Immortal

Ruszył już preload Diablo Immortal na PC. Premiera gry Blizzarda jest zapowiedziana na 2 czerwca 2022 roku, więc wydawca, szykując się na debiut, pozwala niektórym użytkownikom pobrać grę kilka dni wcześniej, aby mogli oni po odblokowaniu produkcji od razu ruszyć do wykreowanego przez nich świata. Niestety, ale nie wszyscy gracze będą mogli wypróbować Diablo Immortal.

Diablo Immortal nie dla graczy z Belgii i Holandii

Jak podaje holenderski serwis Tweakers oraz menedżer ds. komunikacji w Activision – Diablo Immortal nie zadebiutuje w Belgii oraz Holandii. Powodem takiej sytuacji są najprawdopodobniej lootboxy, których funkcjonalność jest bardzo ograniczona w tamtejszych krajach. Holandia przykładowo pozwala „kupować i otwierać” płatne skrzynki tylko wtedy, gdy ich zawartość można wymienić na prawdziwe pieniądze.

Sprawdź także: Najlepsze gry indie

Blizzard nie dostosował Diablo Immortal dla Belgów oraz Holendrów, co oznacza, że zainteresowani z tych państw będą musieli obejść się smakiem. Gra nastawiona przede wszystkim na mobilną rozgrywkę kładzie spory nacisk na lootboxy, a jej przebudowywanie od podstaw dla poszczególnych rynków mogłoby zaburzyć równowagę w rozgrywce, stąd też taka, a nie inna decyzja wydawcy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.