Dragon Age Dreadwolf osiągnęło kolejny kamień milowy! Twórcy są „coraz bliżej końca”

Dragon Age Dreadwolf

Na początku czerwca bieżącego roku BioWare zapowiedziało Dragon Age Dreadwolf, czyli czwartą odsłonę kultowego cyklu gier RPG. Trochę później, bo pod koniec września, twórcy obiecali, że będzie to uniwersalna produkcja z interesującą fabułą, dedykowaną dla szerszego grona odbiorców. Dzisiaj zaś deweloperzy przekazali, że prace nad grą weszły na kolejny poziom.

Dragon Age Dreadwolf w wersji alpha można przejść od początku do końca

The Dragon Age team is incredibly excited to announce a huge step forward in the development of #Dreadwolf.https://t.co/CsRaBniELu pic.twitter.com/aMY85y7ErK

— BioWare (@bioware) October 26, 2022

The Dragon Age team is incredibly excited to announce a huge step forward in the development of #Dreadwolf.https://t.co/CsRaBniELu pic.twitter.com/aMY85y7ErK

— BioWare (@bioware) October 26, 2022

BioWare udostępniło dziś na blogu wpis, w którym przekazuje, że studio doszło do momentu, w którym istnieje już wersja alpha Dragon Age Dreadwolf. Choć do końca prac jeszcze daleka droga, to stworzenie grywalnego prototypu znacznie ułatwia prace nad ulepszaniem wszystkich aspektów, zwłaszcza że grę można już przejść od początku do końca.

Według słów dyrektora zarządzającego — Gary’ego McKay’a — deweloperzy skupią się na dopracowaniu warstwy wizualnej, rozgrywki oraz ostatecznej formy tego tytułu. Wejście produkcji w fazę alpha pozwoli też ocenić scenarzystom, czy obecnie zaimplementowana fabuła jest spójna i trzyma odpowiednie tempo. W pracach nad dokończeniem Dragon Age Dreadwolf mają też pomóc „zaufane osoby”, w tym uczestnicy specjalnych testów wewnętrznych.

Przeczytaj też: Czy pad od PS5 pasuje do PS4?

Jest to bez wątpienia świetna wiadomość dla wszystkich oczekujących kolejnej odsłony przygód na kontynencie Thedas. Niestety, na ten moment twórcy nie poinformowali, kiedy Dragon Age Dreadwolf zadebiutuje, nie zdradzili też platform docelowych. Na te informacje trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.