EA Sports FC 24 bije rekordy! Electronic Arts chwali się milionami aktywnych graczy

EA Sports FC 24

W ramach wczesnego dostępu w EA Sports FC 24 zagrało ponad 6,8 miliona graczy. Jest to bez wątpienia najlepszy wynik w historii całej serii, do tej pory znanej pod nazwą FIFA. To jednak nie koniec osiągnięć, którymi mogą pochwalić się twórcy. EA dostarczyło garść nowych statystyk, które jednoznacznie wskazują, że tytuł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem graczy.

EA Sports FC 24 sprzedaje się szybciej niż FIFA 23

Zwiastun EA Sports FC 24

Choć zgodnie z ostatnimi informacjami sprzedaż pudełkowa gry w Wielkiej Brytanii spadła w porównaniu do ubiegłorocznej FIFA 23, to ogólny wynik EA Sports FC 24 jest rewelacyjny. Electronic Arts poinformowało, iż tylko w pierwszym tygodniu tytuł sprawdziło ponad 11,3 miliona graczy, także za pośrednictwem EA Play.

Rekordy franczyzy natomiast pobiła wersja mobilna, czyli EA Sports FC Mobile. Pierwszego dnia zainstalowało ją 2,2 milionów osób, a po 10 dniach ich liczba wzrosła do 11,2 miliona. Zdecydowanie EA ma się czym pochwalić.

Cieszymy się, że tak wielu fanów w ciągu zaledwie kilku pierwszych dni dołączyło do światowej rozgrywki zarówno w EA SPORTS FC 24, jak i FC Mobile. Poza powrotem milionów wieloletnich graczy serii, liczba nowych fanów FC 24 wzrosła o prawie 20% rok do roku. Pokazuje to podekscytowanie fanów piłki nożnej na całym świecie, którzy dołączają do klubu. Dzięki EA SPORTS FC budujemy największą na świecie społeczność piłkarską, a to dopiero początek.

Cam Weber, prezes EA Sports

Zobacz także: Gry na PC

Przypomnijmy, że EA Sports FC 24 dostępne jest na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch. Gra zadebiutowała 29 września 2023 roku. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem tego tytułu, przeczytajcie najpierw naszą recenzję.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.