EA Sports FC Ultimate Team po raz pierwszy pozwoli grać mieszanymi drużynami? Zapowiada się spora rewolucja

FIFA 23 Sam Kerr

Po ogłoszonym jakiś czas temu rozbracie Electronic Arts z federacją piłkarską FIFA Kanadyjczycy zapowiadali, że nadal będą tworzyć gry piłkarskie. Pierwszą prezentację konkretnych działań mogliśmy zobaczyć przy okazji wczorajszej zapowiedzi EA Sports FC.

Okazuje się jednak, że poza tym do sieci trafiło kilka interesujących przecieków na temat nadchodzącej pozycji od „Elektroników”. Według uznanego insidera w najpopularniejszym trybie, czyli Ultimate Team może dojść do niemałej rewolucji.

EA Sports FC Ultimate Team ponoć ma umożliwić stworzenie drużyny złożonej z kobiet i mężczyzn

🚨This front row will be reality in EA FC.

Women are coming to FUT and most likely Mixed Teams will be playable!#EAFC24 pic.twitter.com/8v3giFXMIH

— Fut Sheriff (@FutSheriff) April 6, 2023

🚨This front row will be reality in EA FC.

Women are coming to FUT and most likely Mixed Teams will be playable!#EAFC24 pic.twitter.com/8v3giFXMIH

— Fut Sheriff (@FutSheriff) April 6, 2023

Zgodnie z doniesieniami twitterowego konta FUTSheriff w EA Sports FC tryb Ultimate Team wzbogacony zostanie „najprawdopodobniej” o karty żeńskich profesjonalnych piłkarek, które będą mogły grać w jednych drużynach z męskimi zawodnikami.

Byłaby to niemała rewolucja, która z całą pewnością podzieliłaby społeczność graczy skupionych wokół tego trybu. Do tej pory jedyną opcję rozegrania meczu drużyną złożoną z mężczyzn i kobiet dawał tryb Pro Clubs FIFA, gdzie każdy przejmuje kontrolę wyłącznie nad jednym zawodnikiem.

Jednakże dla wielu osób taki obrót spraw nie byłby zbyt dużym zaskoczeniem, wszak Electronic Arts od dawna stawia na promocję żeńskiej piłki nożnej, czego dobrym dowodem jest obecność zawodniczki Sam Kerr z Chelsea na okładce FIFY 23.

Przeczytaj też: Gry podobne do Minecraft

Mimo że FUTSheriff uchodzi w środowisku fanów Ultimate Team za niezwykle wiarygodne źródło, to warto do tych doniesień podejść z pewnym dystansem. Zapewne EA potwierdzi lub zaprzeczy tym doniesieniem podczas zapowiedzianego wczoraj lipcowej prezentacji EA Sports FC.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.