Elden Ring ogromnym sukcesem! Po 7 miesiącach od premiery gra przekroczyła imponujący kamień milowy

elden ring

Bandai Namco opublikowało raport za drugi kwartał 2022 roku. Dowiedzieliśmy się z niego, że wydany jeszcze w lutym Elden Ring sprzedał się w liczbie kilkunastu milionów egzemplarzy będąc pierwszą grą typu soulslike, która naprawdę podbiła świat.

Raport Bandai Namco za Q2 2022 mówi jasno — Elden Ring podbił świat

Intro z Elden Ring

W raporcie finansowym wydawcy Bandai Namco za Q2 2022 została zawarta informacja o wynikach Elden Ring. Okazuje się, że liczba sprzedanych kopii gry przekroczyła do 30 września 17,5 miliona egzemplarzy. Wcześniejszy kamień milowy — 16,6 miliona — produkcja osiągnęła 30 czerwca. Innymi słowy, kolejny milion wpadł przez wakacje, a do dzisiaj ta liczba na pewno jeszcze trochę urosła.

Zobacz też: Stare gry na PC

Trudno się dziwić, w końcu Elden Ring od premiery jest przedstawiany jako mocny kandydat na grę roku i doceniają go gracze na całym świecie. Zresztą wydawca chce jeszcze trochę na produkcji zarobić, regularnie ją aktualizując; niedawno dostaliśmy nawet przeciek sugerujący pierwsze DLC. W przyszłości powinniśmy spodziewać się kolejnych sukcesów, nie tylko sprzedażowych.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!