EA zdradza swoje plany. „Gry-platformy to przyszłość, ale nie porzucimy tytułów single-player”

Electronic Arts

9 maja został opublikowany raport finansowy Electronic Arts, z którego jasno wynika, że firma zwiększyła swoje przychody w roku fiskalnym 2022 o 6% w porównaniu do 2021. Z tej okazji dyrektor generalny EA — Andrew Wilson — zapowiedział, na czym wydawca ma zamiar się skupić w najbliższym czasie. Z jego słów wynika jasno, że „Elektronicy” chcą skupić się na tworzeniu gier jako platformy.

EA nie porzuci single-playerów, ale skupi się na rozwoju gier międzyplatformowych

Zwiastun gry FIFA 23

Podczas ostatniej konferencji prasowej dyrektor generalny EA postanowił odnieść się do planów firmy na najbliższy czas. Andrew Wilson zdradził, że „Elektronicy” zajmą się tworzeniem gier jako platformy, tym bardziej biorąc pod uwagę, jaki sukces odniosły produkcje takie jak Apex Legends, FIFA (od 2023 roku będzie to EA Sports FC), czy The Sims. Wydawca chce się skupić na tytułach, które można rozwijać przez dłuższy okres.

„Kiedy myślimy o rozwijaniu gier takich jak EA Sports FC, The Sims, Battlefield, Apex, Skate i wszystkich innych gier z naszego portfolio, to tak naprawdę zastanawiamy się o tym w kontekście rozwoju gier jako platform lub treści jako platform w ramach zasady: graj, oglądaj, twórz, łącz się”.

Andrew Wilson

Mężczyzna dodał także, że Electronic Arts nie porzuci takich produkcji jak ostatnie Star Wars Jedi: Survivor. Przedstawiciel firmy zaznaczył, że duża część inwestycji zostanie przeznaczona na tytuły single-player. Wilson zapowiedział, że „zamierzają koncertować się także na niesamowitych historiach”.

Andrew Wilson podczas wywiadu dodał też:

„Tak naprawdę chodzi o zmieniającą się naturę tego, co budujemy, ale co ważniejsze, o zmienność tego, w jaki sposób czerpiemy wartość z tego rozwoju w perspektywie długoterminowej. Tak więc, gdy kiedyś tworzyliśmy gry w ciągu jednego roku lub dwóch lat, a następnie zarabialiśmy na nich przez pięć tygodni lub pięć miesięcy, teraz produkcja gier jako platformy trwa dłużej, ale korzyści są zdecydowanie większe”.

Andrew Wilson

Słowa te jasno wskazują, że najnowsze gry, które otrzymamy od Electronic Arts, powinny być bardziej dopracowane, a przede wszystkim dłużej rozwijane, co może być dobrą wiadomością dla fanów multiplayerów. Gracze lubujący się w grach single-player również nie powinni być rozczarowani, zgodnie ze słowami dyrektora generalnego EA.

Zobacz też: Najlepsze mikrofony do nagrywania

Na sam koniec przypomnijmy, że EA ostatnio poinformowało o prezencie dla subskrybentów Xbox Game Pass – od 16 maja 2023 roku udostępni w abonamencie grę FIFA 23.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.