Spore zwolnienia w Electronic Arts. Z pracą w firmie pożegnało się 200 testerów Apex Legends

Apex Legends

Zwolnienia pracowników w branży gier nie są w zasadzie niczym nadzwyczajnym. W ostatnim czasie bardzo głośno było o fali zwolnień w Microsofcie, wówczas pracę straciło 10 tysięcy osób. Z czasem doszły także wieści, jakoby zarząd Take-Two planował w najbliższym czasie podobne posunięcia. Najnowsze informacje wskazują, że taki proceder dotknął także EA, gdzie z pracą pożegnało się wielu testerów gry Apex Legends.

Electronic Arts zwolniło całe studio odpowiedzialne za kontrolę jakości Apex Legends

Według źródeł na które powołuje się portal Kotaku we wtorek 28 lutego 2023 roku z pracę w Electronic Arts pożegnało się 200 pracowników, którzy zajmowali się testami QA. Wszyscy oni należeli do studia Baton Rouge, które współpracowało z twórcami Apex Legends niemal od samego początku. Osoby te zostały poinformowane o zakończeniu współpracy poprzez aplikację Zoom.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według informatorów zwolnieni pracownicy otrzymają 60-dniową odprawę, która często nie pokryje pełnej długości ich umów. Podobno zostali oni także poinformowani, że mogą oni odebrać swoje prywatne rzeczy pozostawione w biurze tylko pod nadzorem ochroniarzy.

Apex Legends
Apex Legends

Co ciekawe, zwolnienia te zbiegły się z informacjami z zeszłego miesiąca, które podawały, że EA przymierza się do zamknięcia Apex Legends Mobile i anulowania projektu Battlefield Mobile. Dodatkowo korporacja miałaby też zamknąć podległe sobie studio Industrial Toys.

Przeczytaj też: Gry MMORPG

Electronic Arts nie odniosło się do tych informacji bezpośrednio, wspomniało jedynie, że testy Apex Legends zostaną rozdysponowane pomiędzy inne zespoły zlokalizowane w innych biurach. Niektórzy pozostali w firmie testerzy zaczynają obawiać się, że decyzja włodarzy może negatywnie wpłynąć na stan produkcji Battle Royale od „Elektroników”. Czy faktycznie tak będzie? Czas pokaże.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.