F1 23 nie trafi na PlayStation VR2! EA omija sprzęt Sony, pomimo że tryb wirtualnej rzeczywistości będzie na PC

F1 23 PS VR 2

Na początku maja bieżącego roku poznaliśmy oficjalną datę premiery F1 23, a wraz z tym, dowiedzieliśmy się, że EA w najnowszej odsłonie tego cyklu powróci do wyczekiwanego przez wielu trybu fabularnego. Ostatnio zaś udostępniony został konkretny fragment gameplayu, który prezentuje się niezwykle realistycznie. Teraz zaś opublikowano informacje, które niespecjalnie przypadną do gustu posiadaczom gogli PS VR2.

Wirtualna rzeczywistość w F1 23 ominie konsole i nie trafi na PS VR2

F1 23
F1 23

Deweloperzy ze studia Codemasters oraz Electronic Arts w najnowszym komunikacie wysłanym do portalu Mixed Reality News potwierdzili, że F1 23 na konsolach nie uruchomi się w trybie VR. Oznacza to, że firma postanowiła nie skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez wydane niedawno PS VR2.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co więcej, zgodnie z opublikowanym komunikatem studio nie ma w planach aktualizacji, która wprowadzałaby do wersji na PlayStation 5 tryb wirtualnej rzeczywistości.

Kuriozalna jest także informacja, według której F1 23 wykorzysta możliwości oferowane przez inne sprzęty VR, które dostępne są na PC takie jak Valve Index czy Oculus Quest 2.

Przeczytaj też: Gry z Mario na Nintendo Switch

Są to kolejne niepokojące informacje, które pojawiają się w kontekście gogli PS VR2, które najwidoczniej nie są atrakcyjne zarówno dla graczy, jak i deweloperów. Sytuacja ta zdaje się tym bardziej niepokojąca, że nawet Sony w ostatnim raporcie finansowym pominęło swój najnowszy sprzęt.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.