PS VR2 pominięte w ostatnim raporcie finansowym Sony. Japończycy nie chwalą się sprzedażą tego sprzętu

Smutne PS VR2

Sony udostępniło dziś oficjalny raport finansowy za ostatni rok fiskalny 2023, w którym znalazły się niezwykle ciekawe informacje dotyczące sprzedaży konsol PlayStation 5. Poza tymi dowiedzieliśmy się, że o całkiem dobrych wynikach jakie osiągają usługi oferowane przez japońską korporację. Jak jednak prezentuje się sprzedaż PS VR2? Tym korporacja nie raczyła się niestety z nami podzielić.

Sony nie uwzględnia PS VR2 w swoim najnowszym raporcie finansowym

Interesting side note from Sony's latest financials: there was zero mention of PSVR2. Not once was it named throughout all its IR materials. pic.twitter.com/TY5G9uB8jn

— MauroNL (@MauroNL3) April 28, 2023

Interesting side note from Sony's latest financials: there was zero mention of PSVR2. Not once was it named throughout all its IR materials. pic.twitter.com/TY5G9uB8jn

— MauroNL (@MauroNL3) April 28, 2023

Ciekawą obserwacją podzielił się jeden z branżowych analityków kryjący się pod pseudonimem MauroNL. Zauważył on, że w całym raporcie opublikowanym przez Sony nigdzie nie znalazła się wzmianka na temat wyników sprzedażowych PS VR2.

Jest to o tyle dziwna sytuacja, bo Japończycy wystartowali ze sprzedażą swojego najnowszego dzieła stosunkowo niedawno, bo w lutym 2023 roku, czyli w ubiegłym kwartale roku fiskalnego.

Przeczytaj też: Laptop do 6000 zł — najlepsze modele

Ciężko stwierdzić, z jakiego powodu Sony zdecydowało się pominąć PS VR2 w swoim najnowszym raporcie, skoro nie tak dawno dyrektor finansowy przedsiębiorstwa — Hiroki Totoki — mówił, że włodarze są zadowoleniu z debiutu swojego nowego sprzętu. Możliwe więc, że doniesienia Bloomberga, jakoby start tego urządzenia był dla firmy sporym rozczarowaniem, faktycznie są prawdziwe.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.