Odświeżony Fallout 4 nie zadebiutuje w tym roku! Bethesda potrzebuje więcej czasu

Fallout 4

W październiku Bethesda oficjalnie zapowiedziała Next Genowe wydanie Fallouta 4 na PC, Xbox Series X|S i PlayStation 5. Nie podano wówczas konkretnej daty udostępnienia darmowej aktualizacji dla aktualnych właścicieli wersji na PC, Xbox One i PlayStation 4, jednak już teraz wiemy, że nie stanie się to w tym roku. Twórcy poinformowali o opóźnieniach.

Fallout 4 Next Gen dopiero w przyszłym roku. Twórcy potrzebują więcej czasu

Mimo że od premiery Fallouta 4 minęło już 8 lat, to tytuł wciąż przyciąga tysiące osób. Jak podaje portal Steam Charts, w ciągu ostatnich 24 godzin postapokaliptyczny świat został odwiedzony przez 15794 graczy. Nie dziwi więc plan odświeżenia gry przez Bethesdę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niestety, fani muszą uzbroić się w cierpliwość. Za pośrednictwem mediów społecznościowych twórcy poinformowali, że potrzebują więcej czasu na dopracowanie darmowej aktualizacji. W Next Genową wersję Fallouta 4 zagramy w 2024 roku.

Według dotychczas udostępnionych informacji odświeżona wersja gry będzie wspierała rozdzielczość 4K, a na Xbox Series X|S oraz PlayStation 5 pojawi się nowy tryb wydajności podnoszący limit klatek na sekundę. Nie zabraknie wsparcia dla platformy Creations oraz poprawek błędów.

Przeczytaj także: Najlepsze gry bez konieczności dostępu do internetu

Choć decyzja o opóźnieniu premiery może rozczarowywać, to w obliczu ambitnych planów na rozwój Starfielda jest w pełni zrozumiała. Skupienie się na Falloucie 4 mogłoby negatywnie wpłynąć na harmonogram aktualizacji najnowszej produkcji.

Źródło: Twitter (Bethesda)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.