Assassin’s Creed 2 na Unreal Engine 5 – zjawiskowy projekt fanów na materiale wideo

Assassin's Creed 2

Czasy remasterów i remake’ów trwają w najlepsze — przykładem może być m.in. pierwsza odsłona Wiedźmina. Swoje trzy grosze do tego trendu dorzucają też fani. W tym wypadku mowa o fanowskiej wizji drugiej odsłony Assassin’s Creed na Unreal Engine 5.

Fanowski trailer Assassin’s Creed 2 na Unreal Engine 5

Assassin’s Creed 2 na Unreal Engine 5

Chociaż trylogia przygód asasyna imieniem Ezio otrzymała swój remaster, to gra nie doczekała się prawdziwego przejścia w nowoczesne realia graficzne. Nadal można grać i cieszyć się tytułami w odświeżonej oprawie na PlayStation 4 i Xbox One, jednak nie ma się co oszukiwać — ząb czasu zostawił na tych grach swój ślad. Fani chcą jednak marzyć, dlatego przygotowali koncept tego, jak druga odsłona kultowej już serii mogłaby wyglądać na silniku Unreal Engine 5.

Przeczytaj też: Przystawka Smart TV do telewizora

Wideo ukazało się na kanale TeaserPlay. Ekipa ta jest odpowiedzialna m.in. za wizualizację „nowego” Wiedźmina również w oparciu o popularny silnik graficzny. Nie można im odmówić dwóch rzeczy. Po pierwsze ilości pracy włożonej w przygotowanie tych zjawiskowych materiałów. Po drugie zaś, fantazji — trailery te nie mają niestety nic wspólnego z rzeczywistością. Tym bardziej że Ubisoft nie planuje wracać do starych odsłon swojej serii. Póki co skupiają się np. na Assassin’s Creed Multiplayer.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.