Far Cry 6 nie otrzyma nowych aktualizacji! Francuzi skupiają się na kolejnych częściach serii

Far Cry 6

Far Cry 6 to najnowsza odsłona zapoczątkowanego w 2004 roku cyklu FPS. Akcja rozgrywa się na terenie fikcyjnego państwa inspirowanego Kubą, gdzie syn dotychczasowego dyktatora próbuje odbudować i wzmocnić kraj we wszystkich aspektach, nie licząc się przy tym z losem obywateli. Gracze wcielają się w przedstawiciela ruchu oporu, którego zadaniem jest obalenie przywódcy. Po dwóch latach od premiery wydawca zapowiedział zakończenie wsparcia tytułu.

Ubisoft kończy wsparcie Far Cry 6. W planach są kolejne części serii

O zakończeniu wsparcia Ubisoft poinformował za pośrednictwem oficjalnego konta w serwisie X (dawniej Twitter). Oznacza to, że graczom nie zostanie udostępniona już żadna nowa aktualizacja, ale dalej będzie można prowadzić rozgrywkę w trybie jedno- i wieloosobowym.

Dziękujemy milionom graczy, którzy dołączyli do walki! Możecie kontynuować swoje przygody w państwie Yara, usługi sieciowe będą działały bez zmian, ale zespół deweloperów nie stworzy żadnej nowej aktualizacji dla Far Cry 6. Ubisoft

Wbrew pozorom decyzja Ubisoftu to dobra informacja dla graczy. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie kilku DLC oraz kompletnego wydania Game of the Year Edition mogą teraz zostać skierowane do prac nad kolejnymi częściami serii.

Przeczytaj także: Najlepsze tanie gry na Steam

Far Cry 7 ma bazować na najnowszej wersji silnika Snowdrop, którego możliwości zobaczymy w nadchodzącym Star Wars: Outlaws i Avatar: Frontiers of Pandora. Ponadto, w planach jest także stworzenie gry wieloosobowej osadzonej w uniwersum Far Cry. Premiera obu tytułów nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, jednak według plotek ma odbyć się w 2025 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.