Final Fantasy doczeka się głośnej zapowiedzi jeszcze w 2023 roku? Square Enix może szykować coś dużego

Final Fantasy IX

Wokół marki Final Fantasy dzieje się w ostatnim czasie naprawdę bardzo dużo. Niedawna premiera Crisis Core Final Fantasy VII Reunion okazała się naprawdę sporym sukcesem, a fani tego IP nadal czekają na debiut szesnastej odsłony tego cyklu, który ma mieć miejsce już 22 czerwca 2023 roku. Co ciekawe, nie są to jedyne plany Square Enix na ten rok, firma bowiem może szykować dla graczy coś jeszcze.

Square Enix może w tym roku ujawnić nowe gry z serii Final Fantasy

Final Fantasy VII Remake
Final Fantasy VII Remake

W noworocznej wiadomości, którą wystosowali do fanów deweloperzy Square Enix, producent Final Fatnasy VII Rebirth — Yoshinori Kitase — przekazał, że firma ma w planach „jeszcze jedno duże ogłoszenie niezwiązane z FFVII”. Oznacza to, że studio poza pracami nad wspomnianym FFVII i FFXVI dłubie nad zupełnie innymi pozycjami powiązanymi z tą marką. Niestety, na ten moment były to jedyne wieści, jakie mężczyzna mógł w tej sprawie przekazać.

Niektórzy zaczęli podejrzewać, że słowa te odnoszą się do remake’u Final Fantasy IX oraz Final Fantasy Tactics. Obie produkcje znalazły się na liście gier, która wyciekła jeszcze w 2021 roku z baz danych usługi Nvidia GeForce Now. Przeciek ten okazał się jak najbardziej prawdziwy, a wiele pozycji, które były w tym zestawieniu faktycznie zadebiutowało na komputerach osobistych.

Przeczytaj też: Smartwatch damski — ranking

Na chwilę obecną są to jedyne pewne informacje, które są do dyspozycji. Możliwe więc, że w przeciągu najbliższych kilku miesięcy Square Enix odkryje karty i zdradzi dokładnie jakie produkcji miał na myśli Kitase. Chcielibyście zobaczyć remake Final Fantasy Tactics, czy bardziej przemawia do was powrót „dziewiątki”, a może coś zupełnie innego? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!