Final Fantasy XVI otrzymało klasyfikację wiekową w Brazylii. Wkrótce poznamy datę premiery?

Final Fantasy XVI

W ostatnim czasie Square Enix udostępniało bardzo dużo informacji na temat zbliżającego się wielkimi krokami Final Fantasy XVI. Poza potwierdzonymi informacjami pojawił się szereg plotek, które sugerują, że niebawem powinniśmy poznać dokładną datę premiery. Najnowsze poszlaki zdają się potwierdzać tę teorię, gra bowiem otrzymała pierwszą klasyfikację wiekową.

Coraz więcej poszlak wskazuje na to, że niebawem poznamy datę premiery Final Fantasy XVI

Final-fantasy-xvi
Final Fantasy XVI

Na stronie brazylijskiej instytucji zajmującej się klasyfikacją wiekową pojawiła się adnotacja, która głosi, że Final Fantasy XVI to pozycja „niezalecana dla dzieci poniżej 16 roku życia”. Powodem takiej decyzji są „treści seksualne, wrażliwe kwestie i przemoc”. Jednak nie to wzbudziło największe zainteresowanie, a fakt, że nadawanie takiej oceny w wielu przypadkach jest zwiastunem rychłego ogłoszenia daty premiery. Co ciekawe, Tom Henderson przekazał niedawno, że według jego informatorów, Square Enix planuje podczas The Game Awards 2022 otworzyć możliwość składania zamówień przedpremierowych, a przy okazji zdradzić dokładny termin tego debiutu.

Przeczytaj też: Najlepsze gry ruchowe na Nintendo Switch

Autentyczności tej teorii dodają słowa producenta Final Fantasy XVI — Naokiego Yoshidy — który już miesiąc temu informował, że przed końcem roku poznamy dokładną datę premiery. W podobnym tonie wypowiadał się reżyser tego tytułu, który przekazał, że gra „zbliża się do ukończenia”, a zespół skupił się na ostatnich poprawkach. Na koniec warto przypomnieć, że Final Fantasy XVI przez pierwszy rok dostępne będzie wyłącznie na konsolach PlayStation 5, a na krótko przed premierą gracze otrzymają możliwość przetestowania tej pozycji w ramach wersji demonstracyjnej.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!