Forspoken otrzyma wkrótce fabularny dodatek. Square Enix ujawniło datę premiery DLC „In Tanta We Trust”

Forspoken DLC In Tanta We Trust

W połowie bieżącego miesiąca w sieci pojawiły się informacje, według których budżet Forspoken miał przekroczyć granicę 100 milionów dolarów. Ostatnie dzieło studia Luminous Productions nie spełniło jednak zarówno oczekiwań większości graczy, jak i wydawcy. Okazuje się jednak, że zainteresowani będą mieli niedługo okazję wrócić do fantastycznego świata gry. Wszystko za sprawą fabularnego dodatku.

Premiera fabularnego dodatku „In Tanta We Trust” do gry Forspoken już w maju

Get ready to dive into Athia’s past and discover how the magic-wielding Tantas lost what they once were.#Forspoken: In Tanta We Trust is out on May 26th for PS5 and PC. pic.twitter.com/ZdSLsUHvfX

— Square Enix (@SquareEnix) March 29, 2023

Get ready to dive into Athia’s past and discover how the magic-wielding Tantas lost what they once were.#Forspoken: In Tanta We Trust is out on May 26th for PS5 and PC. pic.twitter.com/ZdSLsUHvfX

— Square Enix (@SquareEnix) March 29, 2023

Square Enix poinformowało, że już 26 maja na PC i PlayStation 5 zadebiutuje fabularny dodatek do gry Forspoken. Nadchodzące DLC – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – będzie nosić tytuł „In Tanta We Trust”. Historia opowiedziana w rozszerzeniu będzie się natomiast rozgrywać 25 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w podstawowej wersji.

Za sprawą nadchodzącego dodatku Frey natrafi na miejsce, które w magiczny sposób przeniesie ją w czasie. Bohaterka na własne oczy zobaczy legendarną bitwę, przez którą Athia została spustoszona i ostatecznie zrujnowana. Dzięki DLC gracze będą mieli jeszcze raz okazję ocalić fantastyczną krainę, a także poznać nowe zdolności.

Zobacz też: Najlepsze laptopy do pracy

Na koniec warto przypomnieć, że Forspoken dostępne jest wyłącznie na PC i PlayStation 5. Niestety ostatnia produkcja studia Luminous Productions nie odniosła komercyjnego sukcesu. Wspomniany zespół zakończy natomiast wkrótce samodzielną działalność i zostanie wchłonięty przez Square Enix.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.