Forspoken było niesamowicie drogim wydatkiem dla Square Enix. Kwota okazała się naprawdę ogromna

Forspoken

Informacji i doniesień na temat słabego startu Forspoken było naprawdę bardzo wiele. Dość powiedzieć, że z racji rozczarowania jakim okazał się ten tytuł, zamknięte zostanie studio tworzące grę, czyli Luminous Productions. Teraz zaś na światło dzienne wyszły informacje na temat kosztów jakie Square Enix poniosło podczas produkcji tej gry. Trzeba przyznać, że japoński wydawca nie żałował środków.

REKLAMA

Budżet Forspoken miał przekroczyć granicę 100 milionów dolarów

Forspoken's budget. pic.twitter.com/xBd8q2EJpc

— Timur222 (@bogorad222) March 13, 2023

Forspoken's budget. pic.twitter.com/xBd8q2EJpc

— Timur222 (@bogorad222) March 13, 2023

Według informacji, które opublikowane zostały przez jedną ze scenarzystek Luminous Productions — Allison Rymer — stworzenie Forspoken miało kosztować Square Enix ponad 100 milionów dolarów. Jest to ogromna kwota, która — biorąc pod uwagę słabą sprzedaż gry — nie do końca zwróciła się japońskiemu wydawcy i jest raczej nikła szansa na całkowitą rekompensatę poniesionych kosztów.

Prezes Square Enix — Yosuke Matsuda — stwierdził, że winę za słabą sprzedaż Forspoken ponoszą „wymagające” recenzje opublikowane przez krytyków.

Przeczytaj też: Kontrolery do symulatora lotu — najlepsze modele

Co ciekawe, budżet przeznaczony na Forspoken jest porównywalny z tym, co Bethesda musiała wydać na stworzenie swojego największego do tej pory dzieła, czyli Skyrima. W tym przypadku jednak inwestycja ta się zwróciła, bo piąta odsłona z cyklu The Elder Scrols zarobiła do 2015 roku 1,3 miliarda dolarów.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!