Forspoken bez recenzji przed premierą? Dziennikarze nie dostali kodów, mimo że gra zadebiutuje lada dzień

Forspoken

Mimo że dzisiaj informowaliśmy o rzekomych pierwszych wrażeniach osoby, która spędziła z Forspoken 7 godzin, to nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Okazuje się bowiem, że Square Enix nie rozsyła popularnym portalom kluczy do gry, aby ich redaktorzy mogli sprawdzić ją na własne oczy i przygotować swoją recenzję. Kilku przedstawicieli dużych redakcji growych zabrało głos na Twitterze, informując, że niestety za 4 dni na ich stronach nie pojawi się recenzja Forspoken.

Recenzje Forspoken przed premierą? Być może, ale raczej nie będzie ich wiele

It looks like VGC sadly won't be publishing a Forspoken review on Monday, since Square Enix has decided not to supply us with code. That's an extremely rare occurrence for us, so read into it how you like.

— Andy Robinson (@AndyPlaytonic) January 20, 2023

It looks like VGC sadly won't be publishing a Forspoken review on Monday, since Square Enix has decided not to supply us with code. That's an extremely rare occurrence for us, so read into it how you like.

— Andy Robinson (@AndyPlaytonic) January 20, 2023

Szum wokół Forspoken trwa w najlepsze. Jak na razie wygląda na to, że Square Enix nie jest pewne swojej gry, co może sugerować zniesienie embargo na recenzje dopiero na jeden dzień przed jej premierą. Co prawda ciężko powiedzieć, czy jakieś recenzje w ogóle się pojawią, ponieważ dziennikarze skarżą się, iż wciąż nie otrzymali kluczy do gry, mimo że Forspoken zadebiutuje już za 4 dni.

Głos zabrały m.in. takie persony jak Andy Robinson z Video Games Chronicle, Jez Corden z Windows Central czy James Harvestella z RPG Site. Nie są to małe portale, a w branży działa to tak, że kody do recenzji głośnych gier w pierwszej kolejności otrzymują najwięksi. Dziwi zatem, że Square Enix nie zdecydowało się udostępnić wyżej wymienionym swojej produkcji.

Przeczytaj też: Najlepsze polskie gry

Premiera Forspoken odbędzie się już 24 stycznia. Gra będzie dostępna na PS5 i PC, a jej pierwsze recenzje (jeśli w ogóle jakieś będą) powinny pojawić się dzień przed, czyli 23 stycznia. Co myślicie o całej tej sytuacji? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!