Forza Motorsport zbiera mieszane reakcje graczy na Steamie. Optymalizacja gry to główny problem

Forza Motorsport

Forza Motorsport debiutuje dzisiaj w Xbox Game Pass, na Xboxach oraz pecetach. Najnowsza produkcja Turn 10 Studios zebrała całkiem niezłe pierwsze recenzje od dziennikarzy. W przypadku graczy nie wygląda to już tak dobrze, szczególnie tych, którzy grę odpalili za pośrednictwem Steam. Recenzje Forza Motorsport na platformie są aktualnie mieszane.

Forza Motorsport na Steamie zbiera mieszane opinie

Zwiastun Forza Motorsport

Forza Motorsport po debiucie zbiera mieszane recenzje na Steamie. Na ten moment nie jest ich dużo (319), acz negatywne i pozytywne rozkładają się mniej więcej po równo, z czego tych ostatnich jest 51%. Część graczy podkreśla, że sama rozgrywka spełnia ich oczekiwania, jednak głównym problemem jest płynność grafiki nawet na mocnych pecetach.

Obecna wersja gry jest słabo zoptymalizowana, przez co większość użytkowników PC ma problemy z płynną rozgrywką. Wiele ustawień graficznych po prostu nie działa. Na moim 6800XT nie mogłem uruchomić FSR. Nie mogłem nawet zmienić rozdzielczości z 1440p na 1080p.

Jedna z negatywnych recenzji Forza Motorsport na Steamie

Z drugiej strony gracze chwalą Forza Motorsport m.in. za fizykę jazdy, liczbę dostępnych aut oraz tryb kariery. Z pewnością w najbliższych dniach będzie pojawiało się więcej opinii, zarówno na Steamie, jak i od graczy ogrywających tytuł za pośrednictwem Xbox Game Pass oraz PC Game Pass. Wtedy będziemy mieć pełen obraz tego, jak dokładnie wygląda reakcja fanów wyścigówek na Forza Motorsport.

Zobacz także: Gry na PC

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem Forza Motorsport, przeczytajcie najpierw naszą recenzję. Warto też zerknąć na różne porównania gry, np. z Driveclub. A jeśli już zaczęliście testować tytuł, dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o najnowszej grze Turn 10 Studios.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.